r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

Õpituba: Vanematega igavesti seotud
 • Koolitaja
 • #_AUTHORNAME
 • Toimumise koht ja aeg
 • Endla 15

Õpituba: Vanematega igavesti seotud

„Kes on oma ema ja isaga rahu leidnud, võib julgelt elule vastu seista – ükskõik, kui raskes olukorras see inimene end leiab, selle läbimiseks vajalik jõud on tal olemas,“ kirjutab eesti päritolu pereterapeut Tiiu Bolzmann.
Tule 22. novembril 2017 õpituppa „Vanematega igavesti seotud“ – saad juurde selgust, hingerahu ja tugevust. Sul on lihtsam oma vanemaid mõista, aga ka oma lapsi suuremas mõistmises kasvatada.
Pane end kirja siin.
Side vanematega on üks tähtsamaid sidemeid, mis mõjutab meid läbi kogu elu, ka siis, kui vanemad on siit ilmast juba lahkunud. See on hingetasandil loodud ühendus, mis kestab igavesti. Neid sidemeid ei ole võimalik ignoreerida ega läbi lõigata. Ükskõik, milline katse seda teha on määratud luhtumisele ning raiskab elujõudu ja muudab õnnetuks.
Kui poleks olnud vanemaid ja nendevahelist suhet, kasvõi põgusatki, poleks meid täna olemas. Oled sa sellele mõelnud?Aga kuidas ometi tunda armastust, kui oled lapsepõlves kogenud segadust, valu või suisa vägivalda? Või oled vanematest varakult ilma jäänud? Näen teraapias üksjagu solvumist ja vanemate süüdistamist ning valmisolekut neile lõplikult selg pöörata, aga sama palju näen suurt igatsust ja vajadust avatud suhtlemise ja läheduse järele.Kui tunnistad oma valu, püüad mõista oma vanemaid ning aktsepteerid olnut, on sul lihtne andestada ja minevik selja taha jätta. Alles siis saad päriselt täiskasvanuks, saad sisemiselt vabaks ning avastad enda tugevuse, mis aitab sul eluga rahus edasi minna ja iseendale uued võimalused anda.

Õpitoas arutleme:

 • mida tähendab hingeside vanematega
 • kus on tänaste probleemide põhjused
 • kuidas ära tunda, et suhe vanematega vajaks tervendamist
 • miks andestamine ei ole rohi, mis alati aitab
 • kuidas suhet vanematega parandada või taastada
 • kuidas head suhted vanematega (lastega) meie isiklikku heaolu mõjutavad

Lisaks:

 • Toon õpitoas näiteid holistilises regressiooniteraapias kasutatavatest võtetest, mis aitavad vanemaid, nii elus kui siit ilmast juba lahkunuid, mõista ja neile andestada, aga ka tänastel lapsevanematel oma lapsi suuremas mõistmises kasvatada.
 • Teeme läbi lihtsad juhendatud meditatsioonid.
 • Tea, et me käsitleme õpitoa teemasid lugupidamise ja leebusega. Sa ei pea oma lugu grupiga jagama, kui sa seda ei taha. Sel juhul tule lihtsalt kuulama ja kaasa mõtlema!

Õpituba “Vanematega igavesti seotud”

toimub 22. novembril 2017 kl 18.00-20.00 Tallinnas Holistika Instituudis Endla 15. Infot instituudi asukoha ja parkimise kohta saad siit.

Õpitoa tasu on 20 eurot. Koha õpitoas tagab registreerimistasu 10 eurot, mis tuleb üle kanda hiljemalt 17. novembril: Kadi Kütt OÜ, a/a EE732200221055771118 Swedbank, selgituseks kirjuta „õpituba 22.11.“.

Teise osa ehk osalemistasu 10 eurot saad maksta sularahas kohapeal või kanda samuti üle (tee seda hiljemalt õpitoale eelneval päeval): Kadi Kütt OÜ, a/a EE732200221055771118 Swedbank, selgituseks „õpituba 22.11.“.

Kui soovid arvet, anna mulle teada.

Saada mulle e-kiri kadi@joogateraapia.ee või täida registreerimisvorm kodulehel.

Koolitaja kohta saad lugeda siit.

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad