r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Õpituba: Ärevusest vabaks!

Kadi Kütt ootab Sind 19. septembril õpituppa “Ärevusest vabaks” – sa saad julgust oma ärevusele otsa vaadata ning teadmisi ja praktilisi võtteid, kuidas selle probleemiga toime tulla. 

Ärevuse teema puudutab kõiki, kes teavad, mida tähendab hirm, pabistamine, muretsemine, ahistus- ja rahutustunne, kui õiget, “käega katsutavat” põhjust polegi. Igapäevane ärevus on nagu epideemia, mis vallutab aasta-aastalt aina rohkem ja aina nooremaid inimesi, kuid millest vabanemiseks ei oska arstid ikka veel midagi töötavat soovitada.

Ärevus võib endast märku anda õige mitmel moel: valud rindkeres, pearinglus, südamepekslemine, hingamisraskused, iiveldus, kõhuvaevused, käte värisemine ja tasakaaluhäired. Mõnd inimest saadab vaikne-näriv ärevus pidevalt, iga päev, teist haarab see intensiivse hoona aeg-ajalt. Ka hirmu esilekutsuvad tegurid on erinevad – üks kardab üle kõige suhtlemist, teine autosõitu, kolmandat haarab paanika iga kord, kui ta peab inimeste ees suu lahti tegema. Igal juhul segab ärevus igapäevast elu: töötamist, suhtlemist, keskendumist, loomist ja nautimist.

Kui ärevusseisund kestab pikka aega (aastaid või lausa aastakümneid), hakkab füüsiline ja vaimne tervis kärisema – tekivad kroonilised lihaspinged ja unehäired ning nõrgeneb immuunsüsteem, kannatab enesehinnang, kaob elujõud ja võib välja kujuneda depressioon. Lõpuks tekib surnud ring, millest inimesel omapäi välja pääseda on ääretult keeruline.
Enamasti ei oska inimesed, keda ärevus on vallanud, nimetada ühtegi põhjust, mis võiks sellise tugeva reaktsiooni esile kutsuda. Ärevus „lihtsalt tekib“. Ja kui miski lihtsalt tekib ilma, et teadvustame põhjust, on väga keeruline midagi ette võtta. Suur osa ärevushäire käes kannatajaid ongi õppinud selle probleemiga lihtsalt elama ja matnud lootuse tervenemisele. Või süüakse antidepressante, kuid ka see ei ole pikas perspektiivis hea lahendus. Aga lahendus on olemas! Ärevus ei ole midagi, millega sul tuleb lihtsalt kohaneda. Sa ei pea leppima sellega, et võtad elu lõpuni antidepressante. Õpituba aitab ka neid, kes soovivad paremini mõista ärevushäire käes kannatavat lähedast.

Tule õpituppa kaasa mõtlema ja arutlema! Registreeri end, saates mulle e-kirja kadi@joogateraapia.ee või täites kodulehel oleva registreerimisvormi.

Õpitoas:

  • räägime ärevuse pinnapealsetest ja sügavamatest põhjustest
  • uurime ärevuse tekkemehhanismi
  • õpetan ärevuse “esmaabi” ehk füüsilisi harjutusi ja lihtsat hingamisharjutust, mis parandavad enesetunnet lühikese ajaga
  • teeme läbi lihtsa juhendatud meditatsiooni, mis aitab kehal lõdvestuda ja meelel rahuneda
  • tutvustan ärevuse tervendamise võimalusi holistilises regressiooniteraapias

Õpituba “Ärevusest vabaks!”

toimub 19. septembril 2019 kl 18.00-21.00 Tallinnas Holistika Instituudis Endla 15 IV korrusel. Ühistranspordi ja parkimise info on instituudi kodulehel: https://holistika.ee/instituudist/kontaktinfo/

Õpitoa tasu on 30 eurot.

Koha õpitoas tagab tagastamatu registreerimistasu 10 eurot, mis tuleb üle kanda hiljemalt 16. septembril Kadi Kütt OÜ, a/a EE732200221055771118 Swedbank, selgituseks kirjuta „õpituba 19.09.“.

Ülejäänud 20 eurot ehk osalemistasu saad maksta sularahas kohapeal, aga loomulikult võid sellegi üle kanda. Üle kandes kirjuta selgituseks “õpituba 19.09.“. NB! Kohapeal kaardiga maksta pole võimalik.

Kui soovid arvet, anna mulle teada.

Koolitaja kohta saad lugeda siit.

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad