r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

Loeng „ Sõltuvus ja kaassõltuvus“
  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Loeng „ Sõltuvus ja kaassõltuvus“

Loengus tuleb juttu sõltuvuse ja kaassõltuvuse olemusest.  Ainesõltuvustest on ajakirjanduses palju kirjutatud. Vähem on teada protsessisõltuvusest, mis rikub suhteid peaaegu samamoodi nagu ainesõltuvus. Protsessisõltuvused on sundtegevused, ilma milleta tunneb inimene ennast halvasti.

Igasuguse sõltuvuse algpõhjus on kaassõltuvus – kui inimene ei ole endaga kontaktis. Kaassõltuvus saab alguse lapsepõlvest, kui perekonnas on pidevad tülid, alkoholiprobleemid, rahaprobleemid, suhteprobleemid jne.

Loengu teemad:

  • Kuidas saab inimesest sõltlane?
  • Ainesõltuvus ja protsessisõltuvus
  • Kaassõltuvuse tunnused
  • Kaassõltuvuse mõju suhetele

Teemat tutvustab Kert Grünberg

Toimumisaeg: 21. aprill, kell 18.00 – 20.00

Toimumiskoht: Holistika Instituut, Endla 15

Osalustasu: 10 eur, tasumine kohapeal sularahas

Registreerimine: kert@hingamistuba.ee

Kert Grünberg: Olen kaassõltuvuse teemaga tegelenud juba umbes 15 aastat. Kõik algas raamatust „ Codependent No More“, mida ma juhulikult lugesin. Sain aru, et teema puudutab mind väga, kuigi minu peres ei olnud alkoholiprobleeme. Kaassõltuvus on käitumismuster, mida antakse edasi põlvest põlve ja vajab teadlikku ümberõppimist. Olen süvenenud kaassõltuvuse teemasse erinevate loengute, töötubade ja raamatute abil. 2008. aastal juhatasin kaassõltuvuse gruppi Puuetega Inimeste Kojas. Peale seda õppisin juurde psühholoogiat ja psühhoteraapiat mitmes erinevas koolis. Ma usun, et kaassõltuvusest on võimalik vabaneda, kui julgeda endale ausalt otsa vaadata. Alustan kevadel koolituste sarjaga, kus töötame põhjalikumalt läbi kaassõltuvuse tunnused ja harjutame oskusi enda parema kontakti nimel. Oled teretulnud osalema! Armastusega, Kert

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad