r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Loeng: “Kirglik suhtetants lähedusest hoiduva ja sõltuva vahel”

Kert Grünberg kutsub Sind 23. mail 2017 põnevale loengule: “Kirglik suhtetants lähedusest hoiduva ja sõltuva vahel”.

Mehe ja naise lähedusest saab alguse uus elu. Lapse esmane läheduse kogemus algab ema kõhus. Me vajame lähedust nagu õhku. Miks tekib lähedusega seoses nii palju hirme ja probleeme?

Loengus tutvustab Kert Grünberg lähemalt suhtemustreid  – lähedusest sõltuva ja hoiduva vahel. Kuidas need mustrid alguse saavad? Miks tekitab suhtetants nii palju pingeid ja kirge? Miks ei suuda me lõpetada, kui suhe on nagu ameerika raudtee? Kas see ongi armastus? Kuidas muuta enda suhtumist ja käitumist nii, et oleks võimalik „armastades ellu jääda“.

Mõlemad mustrid on tihedalt seotud kaassõltuvusega ja saavad alguse varases lapsepõlves. Lähedusest sõltuv inimene on valmis kannatama „armastuse nimel“ emotsionaalset või isegi füüsilist vägivalda, kuna hirm jääda üksi on suurem kui hirm alanduse ja kannatuse ees. Lähedusest hoiduv inimene soovib suhtesse astuda ainult osaliselt, kuna tal on sügav hirm liigse läheduse ja emotsionaalse lämmatamise ees. Enamasti soovib ta hoida suhteid pereliikmetega võimalikult rahulikuna, intensiivne lähedus on talle ebamugav. Samas on lähedusest hoiduv väga aktiivne väljaspool suhet, seal tunneb ta end nagu kala vees. Lähedusest hoiduval inimesel on sisemine vajadus kanda vastutust, see on lapsepõlvest tuttav ja tagab olukorra üle parema kontrolli.

Loengu sisu:

  • lähedusest hoiduva ja sõltuva suhtemuster;
  • kaassõltuvuse tunnused, millest saab alguse lähedusest hoiduv ja sõltuv käitumine;
  • sisemine teekond ja otsused, mida on vaja teha, et sinu suhe muutuks.

Loeng toimub Holistika Instituudis, Endla 15, IV korrus 23. mail kell 18.00 – 21.00.

Tasu 15 eur (tasumine sularahas kohapeal)

Registreerimine: kert@hingamistuba.ee

Loe ka samal teemal ilmunud Kert Grünbergi artiklit: “Kirglik suhtetants lähedusest sõltuja ja lähedusest hoiduja vahel.”

0

Telli uudiskiri


Blogi artiklite teemad