r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

Lapsevanemate koolitussari „Õppiv lapsevanem“
  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Lapsevanemate koolitussari „Õppiv lapsevanem“

Lapsevanemate koolitussari „Õppiv lapsevanem“ toimub Holistika Instituudis sügisel 2018!

Koolitussari on sobiv ja asjakohane jätk teisipäevaõhtusele instituudis toimuvale perekoolile. Koolituste eesmärk on olla abiks lapsevanemaile lapse arenemise ja kasvatamisega seotud teemadel. Koolitused on täis aktiivset tegevust ja pakuvad osalejatele õppimisvõimalusi kuulates, vaadates, lugedes, mõeldes, arutledes, kirjutades, joonistades, mängides, liikudes.

Koolituse läbinud lapsevanem tunneb end lapsevanemana enesekindlamalt, ta tajub lapsi, maailma, teisi inimesi ja iseennast tõenäoliselt teistmoodi kui enne seda. Koolitus pakub põnevust ja innustab teemasid ise sügavamalt edasi uurima, õppima ja katsetama. Osalema on oodatud lapseootel, titade, väikelaste ja koolieelikute ning algklasside laste vanemad – kõik, kes on inimeseks arenemise ja lapsevanemlusteemadest huvitatud.

Koolitaja Kristi Arendi on andragoog (MA), täiskasvanute koolitaja, Dresdeni Trageschule poolt tunnustatud lapsekandmise nõustaja, Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu liige ning imetamisnõustaja, Kaisukooli ja Emade Sõsarkonna juhendaja. Lapsevanemaid on ta nõustanud kaksteist aastat, koolitajana tegutsenud seitseteist aastat.

Koolituse aeg ja kestus: enamasti üle kolmapäeviti kell 18-20.

Osalustasu ja osalemiseks registreerumine: https://bit.ly/2Ofr8IR

Kontakt: kristi.arendi@gmail.com, tel 521 9097

Koolitussarja info üritusena FB-s: https://www.facebook.com/events/218869402133589/

Loengute plaan

K, 05.09 IMETAMISE ARGIPÄEV – ABC, mured ja rõõmud, teadlikult ja loomulikult.

Efektiivse imetamise eeldused ja takistused. Imetamise füsioloogia. Imetamine kui loomulik toitmisviis ja mitte ainult.  Lapse toiduvajadus, näljamärgid, tissirallid ja -streigid. Rinna erinevad seisundid ja võimalikud vaevused. Põhjused, lahendused, leevendused.

K, 19.09 LAPSEST ARENEB INIMENE – kas ja kuidas?

Millist last tahate teie? Vanema ja lapse suhe – tähtsaim side terveks eluks. Lapsevanema eetilised väärtused ja eetika. Laps kui meeleorgan. Lapse vajadused ja tervikliku arengu eeldused. Lapsepõlve eetilised ja füsioloogilised mõjud.

K, 26.09 LÄHEDUS JA LAPSE KANDMINE PÄRAST SÜNDI – lapse arengu olulised eeldused.

Oodatud on lapseootel ja 0-4-kuuste lastega emad-isad, kes soovivad lapsekandmise ja abivahendite kohta rohkem teada saada – mis, milleks, kuidas valida ja turvaliselt kasutada? Praktiline õpe kohapeal pikkade kandelinade ja nukkudega. Keskkond on lapsesõbralik. Osaleb 4-5  peret. Koju kaasa kirjalik meelespea.

K, 03.10  LAPSE UNI ja MAGAMINE – miks ta ei maga ja kuidas magab?
Imiku ja väikelapse uni ning magamine. Uni kui keerukalt reguleeritud korrapärane protsess. Une funktsioon organismis, unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas rahulikult uinuda ja magada?

K, 17.10  NAERUNÄGU, NUTULAUL ja JONNIPUSA – aitäh, et mõistate! Mis, milleks ja millal? Lapse sotsiaalne ja emotsionaalne areng. Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Agressioonist ja üksildusest agressiivsuse, kiusamise ja masenduseni. Kuidas vanemana turvaliselt toimida?

K, 31.10  AINULAADNE LAPS – armastusväärne ja andekas! Võimed, anded, oskused. Sotsiaalne ja emotsionaalne intelligentsus ning moraalne areng. Empaatiast eetilisuseni. Mida vanemana teada, tähele panna, teha?

K, 14.11  LAPSEGA SUHTLEMINE – kaosest koosloomiseni. Suhtlemine on suhete ja tervise alus. Vanema roll on osata suhelda võimu kasutamata ja olla lastele eeskujuks, et lapsel oleks turvaline kasvada ja olla hinnatud sõber, mängukaaslane. Kuidas rääkida lapsega nii, et ta aru saaks? Kuidas end kehtestada, mitte manipuleerida ega kiusata?

K, 28.11  MINA OLEN MINA – selgroog ja lihased? Lapse eneseusaldus, -hinnang ja -kindlus, seksuaalne areng. Seksuaalsus ja enesehinnang kui inimese olemuse osad on tihedalt seotud lapsepõlves kogetuga ning mõjutavad tervist. Mida teada, tähele panna, kuidas vanemana käituda?

K, 12.12 LAPSED ja NUTIKAS MAAILM – võta heaks või anna andeks? Neti ja nuti, küber ja digi – laps, telefon, arvuti ja internet. Needus või õnnistus? Oht või võimalus? Vajadus või vabadus? Eeldus või kohustus? Foobia või meelerahu? Sõltuvus või ajatäide?

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad