r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Koolitussari „Õppiv lapsevanem“ ehk õpiõhtud lapsevanematele

Kolmapäeviti kell 17.30 – 19.30 toimuvad Holistika Instituudis lapsevanematele suunatud õpiõhtud ehk koolitussari „Õppiv lapsevanem.“

Koolitussarja “Õppiv lapsevanem” eesmärk on olla lapsevanematele toeks lapse arenemise ja kasvatamisega seotud teemadel. Õppimisvõimalusi pakutakse erinevate tegevuste kaudu ja õpiõhtutel osalenud vanem tunneb end enesekindlamalt, tajub lapsi, maailma, teisi ja iseennast tõenäoliselt teistmoodi kui enne seda. Õppimine innustab teemasid ise sügavamalt edasi uurima ning katsetama.

Osalema on oodatud lapseootel, titade, väike- ja kooliealiste laste (vana)vanemad – kõik, keda huvitab inimese areng, tervis ja õppimine. Soovitatav on osaleda koolitussarja kõigil või enamikul koolitustel, sest õpiteemad on üksteisega seotud ning moodustavad terviku. Koolitusgrupi suurus on kuni 12 inimest.

Koolitaja Kristi Arendi pädevus on mitmekülgne: andragoogika magister, täiskasvanute koolitaja, lapsekandmise nõustaja (Dresdendi Trageschule), imetamisnõustaja (SIETi liige), meta-tervise konsultant, suhtlemistreeneriks õppija (väljaõpe läbitud). Lapsevanemaid on ta nõustanud ja koolitanud 2006. aastast. Enne seda praktiseeris ligi kümme aastat klienditeeninduse, personalijuhtimise ja koolituse alal.

Palun registreeri end koolitustele:  https://bit.ly/2ZIBOpm

2019. aasta sügisese koolitussarja õpiteemad ja koolituste ajad:

Koolitussarja kava:

1. K, 25.09 Lapsest areneb inimene – kas ja kuidas?

Sissejuhatus koolitussarja. Laps kui meeleorgan ja potentsiaalne inimene. Lapse vajadused ja tervikliku arengu eeldused. Lapsepõlve eetilised ja füsioloogilised mõjud. Vanema ja lapse suhe – tähtsaim side terveks eluks.

2. K, 2.10 Lähedus ja eetilised väärtused – lapse arengu võtmetegurid.

Lähedus on võtmetegur lapse füüsilises ja psüühilises arengus ning tervises. Esimesel eluaastal, mil laps areneb minutitega ja mil pannakse alus seotuse stiilile – suhtumisele endasse ja teistesse, emotsioonidele ja käitumisele. Lapsevanema eetika ja eetilised väärtused. Huviliste jaoks on kaasas nukk ja lapsekandmise abivahendid – kuidas neid valida ja turvaliselt kasutada.

3. K, 9.10 Lapse uni ja magamine – miks ta ei maga ja kuidas magab?

Imiku ja väikelapse uni ning magamine. Uni kui keerukalt reguleeritud korrapärane protsess. Une funktsioon organismis, unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas soodustada rahulikult uinumist ja kvaliteetset und?

4. K, 16.10 Naerunägu, nutulaul ja jonnipusa – aitäh, et mõistate!

Naer, nutt ja jonn – mis, milleks ja millal? Lapse emotsionaalne areng. Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Agressioon ja agressiivsus. Kuidas vanemana teadlikult ja turvaliselt käituda?

5. K, 30.10 Imetamise abc – teadlikult ja loomulikult.

Imetamise füsioloogia, mured ja rõõmud. Efektiivse imetamise eeldused ja takistused. Imetamine kui loomulik toitmisviis ja mitte ainult. Lapse toiduvajadus, näljamärgid, tissirallid ja -streigid. Rinna erinevad seisundid, vaevused, põhjused, lahendused ja leevendused.

6. K, 6.11 Lapsega suhtlemine – kaosest koosloomiseni.

Suhtlemine on suhete ja tervise alus, aitab vajadusi rahuldada. Vanema roll on osata suhelda last mõistes, mitte hukka mõistes ja olla lastele eeskujuks, et lapsel oleks turvaline kasvada ja olla hinnatud sõber ning mängukaaslane. Kuidas rääkida lapsega nii, et ta aru saaks? Kuidas end kehtestada, mitte lapsega manipuleerida?

7. K, 13.11 Mina olen mina – selgroog ja lihased.

Enesehinnang ja enesekindlus – mis ja milleks? Kas ja kuidas mõjutab enesehinnang tervist? Kuidas lapse enesehinnangu ja -kindluse kujunemist toetada?

8. K, 20.11 Lapse seksuaalne areng – loomulikult loomulikust.

Seksuaalsus on inimeseks olemise osa ja tihedalt seotud lapsepõlves kogetuga, mõjutab enesehinnangut ja tervist. Mida teada, tähele panna, kuidas lapsevanemana käituda?

9. K, 4.12 Ainulaadne laps – armastusväärne ja andekas!

Kes on armastusväärne ja kes on andekas? Võimed, anded, oskused. Intelligentsus, loovus ja pühendumus. Mida vanemana teada, tähele panna ja teha lapse andekuse väljendumisel?

10. K, 11.12 Lapsed nutikas maailmas – võta heaks või anna andeks?

Neti ja nuti, küber ja digi – laps, telefon, arvuti ja internet. Oht või võimalus? Vajadus või sõltuvus? Eeldus või kohustus? Foobia või meelerahu? Mida me teame, näeme ja tunneme ning mida ei tea, näe ega tunne.

Palun registreeri end:  https://bit.ly/2ZIBOpm

Ürituse info leiad ka Facebookisthttps://bit.ly/2YK1T6c

0

Soovin tellida uudiskirja


Blogi artiklite teemad