r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

 • Koolitaja
 • #_AUTHORNAME
 • Toimumise koht ja aeg
 • Endla 15

Kehapsühhoteraapia seminar “Kehatöö ja emotsioonid”

Kehapsühholoogia seminar “Kehatöö ja emotsioonid” toimub Holistika Instituudis 6. – 7. aprillil 2019. Seminari juhendab Robert Randma.

Seminari eesmärgid:

 • saada baasülevaade kehapsühhoteraapia valdkonnast;
 • mõista keha olulisust heaolu säilitamise vaatenurgast;
 • mõista kehateadlikkuse olulisust ning omandada oskused, kuidas seda igapäevaelus oma tarbeks kasutada;
 • mõista, kuidas emotsionaalsed reaktsioonid ning keha on omavahel seotud;
 • õppida erinevaid võtteid emotsionaalsete laengute vabastamiseks;
 • omandada positiivseid toimemehhanisme pingestatud olukordadega toimetulekuks.

Kehatöö ja emotsioonid (Robert Randma): 

Kehapsühhoteraapia on valdkond, mis tegeleb emotsioonide, seisundite, impulsside ja reaktsioonidega, mida kogeme olevikus erinevates situatsioonides. Keha ja emotsioonid on omavahel tugevalt seotud. Nimelt kogeme pea kõike keha kaudu, meel annab kogetule juurde vaid loo. Erinevad laetud seisundid ning emotsioonid salvestuvad kehasse ja talletuvad sinna ning loovad sarnaselt laetud olukordades reaktsioone. Kehas kogeme neid lihaspingena, kurnatusena, eemale tõmbumisena, värinatena, jäigastumisena, energia puudusena jne.

Kehapsühhoteraapia keskseks teemaks on kehateadlikkus ja võime lõdvestunult olukordades kohale jääda.

Pingestatud olukorras, olgu see suhtes partneriga, lastega, kriisiolukorras, seksuaalsuses või muudes elulistes hetkedes, võime kohata kohmetust, kokkutõmbumisi, ebakindlust, ärevust jms. See viitab ebamugavustundele ja läbi töötamata emotsionaalsetele seisunditele, mis tulenevad meie möödunud elukogemusest ja sõnumitest, mida oleme välismaailmalt saanud. Sõnumi andjaks võisid olla meie vanemad lapseeas, sõbrad või sotsiaalsed normid, mida oleme oma uskumussüsteemi vastu võtnud näilise tõena ja mille ootuseid igapäevaelus püüame täita. Keha kaudu terapeutilisi võtteid kasutades saame selliste seisunditega taasühenduse luua ja sinna kogunenud emotsionaalseid pingeid väljendada. Nii loome pinnase lõdvestunumale elule ja võimele elada hetkes kohale jäädes. Lõdvestunud olek toob kaasa positiivsema ja elujaatavama enesetunde ning võime oma igapäevaelu ja selles aset leidvat nautida.

Koolitaja Robert Randma endast:

RobertOlen lõpetanud psühholoogilise nõustaja väljaõppe Terviklik Mina koolis. Oma õpinguid jätkasin kehapsühhoteraapia valdkonnas Core Evolution erakoolis Dr Siegmar Gerkeni käe all. Olen Euroopa Transpersonaalse assotsatsiooni sertifitseeritud terapeut ning töötan aastaid oma erapraksises terapeudina keskendudes kehapsühhoteraapia valdkonnale. Viin läbi individuaalseansse ning ka grupitöid. Kehale suunatud festivali “Tale of Us” korraldaja.

Sündmus toimub Holistika Instituudi (Endla 15) treeningsaalis. Mõlemal päeval kell 10.00 – 18.00.

Osaluspanus:

 • Soodushind kuni 9. märtsini 120 €
 • Hind alates 10. märtsist 160 €

Registreerumine ja lisainfo korraldaja kodulehel: https://www.santtey.ee/sundmused/kehatoo-ja-emotsioonid/

 

0

Telli uudiskiri


Blogi artiklite teemad