r

NB! Tegemist on arhiveeritud lühikursuse lehega. Tulevaid lühikursuseid saate vaadata ülevalt menüüst "Lühikursused".

  • Koolitaja
  • #_AUTHORNAME
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Kaisukooli õpiõhtud lapsevanematele: imetamine, lapsekandmine, uni ja magamine, nutmine, lisatoit.

Kristi Arendi kutsub Sind märtsis ja aprillis Kaisukooli õpiõhtutele. Eriolukorra tõttu ei toimu sündmused instituudis, palun vaata lisa www.kaisukool.ee lehelt ja liitu sündmustega ONLINE.

Õpiõhtute eesmärk on olla lapsevanematele toeks lapse arenemisel ja kasvatamisel. Õppimisvõimalusi pakutakse erinevate tegevuste kaudu ja õpiõhtutel osalenud vanem tunneb end enesekindlamalt, tajub lapsi, maailma, teisi ja iseennast tõenäoliselt teistmoodi kui enne seda.

Osalema on oodatud lapseootel, titade ja väikelaste (vana)vanemad – kõik, keda vastav teema ja õppimine huvitab.

Õpiõhtute ajakava:

  • Neljapäev, 12.03  kell 18-20 Imetamise abc – teadlikult ja loomulikult.
  • Neljapäev, 19.03 kell 18-20 Lapse kandmine pärast sündi – miks ja kuidas?
  • Neljapäev, 26.03 kell 18-20 Imiku ja väikelapse magamine – miks ja kuidas?
  • Teisipäev, 31.03 kell 18-20 Naer, nutt ja jonn – aitäh, et mõistate!
  • Neljapäev, 02.04 kell 18-20 Lisatoiduga alustamine – mida, millal, kuidas?

Koolitaja on Kristi Arendi, andragoog (MA), täiskasvanute koolitaja, lapsekandmis- ja imetamisnõustaja, meta-tervise konsultant, suhtlemistreener. Koolitanud on ta alates 2001.aastast ja lapsevanemaid nõustanud ja koolitanud alates 2006. aastast.

Õpiõhtul osalemise tasu on 19 eur/inimene.

Käibemaksu ei lisandu ja maksmine toimub ettemaksuarve alusel ülekandega. Hind sisaldab kaks tundi õppimist ja õppematerjale koju kaasa.

Registreeri end koolitustele: https://bit.ly/38jP2fR

***

Õpiõhtute teemade kirjeldused:

N, 12.03 Imetamise abc – teadlikult ja loomulikult.

Imetamise füsioloogia, mured ja rõõmud. Efektiivse imetamise eeldused ja takistused.  Imetamine kui loomulik toitmisviis ja mitte ainult. Lapse toiduvajadus, näljamärgid, tissirallid ja -streigid. Rinna erinevad seisundid, vaevused, põhjused, lahendused ja leevendused.

N, 19.03 Lapse kandmine pärast sündi – mis, miks ja kuidas?

Mida tähendab lapse kandmine? Miks on vaja ja kuidas last kanda pärast sündi õigesti ning turvaliselt ema-isa süles, kehal?  Abivahendid: linad ja kotid – mida teada, kuidas valida? Kuidas siduda titat pika kandelinaga oma kehale? Mida teada ja jälgida, et laps oleks korrektselt ja turvaliselt kandelinas/-kotis? Oma lapsekandmise abivahendid võib kaasa võtta. Oodatud on lapseootel ja 0-6-kuuste lastega vanemad.

N, 26.03 Lapse uni ja magamine – miks ta ei maga ja kuidas magab?

Imiku ja väikelapse uni ning magamine, eripärad võrreldes täiskasvanuga. Une ja magamise füsioloogia ning funktsioon. Unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas soodustada rahulikult uinumist ja kvaliteetset und? Vanema väsimusega toimetulek.

T, 31.03 Naer, nutt ja jonn – aitäh, et mõistate!

Naer, nutt ja jonn – mis, milleks ja millal? Lapse emotsionaalne areng. Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Agressioon ja agressiivsus. Kuidas vanemana teadlikult ja turvaliselt käituda?

N, 02.04 Lisatoiduga alustamine – mida, millal, kuidas?

Milline on lapse jaoks sobiv lisatoit ja toitmisviis? Kas ja kuidas imetamisega jätkata või lõpetada? Kuidas last toita lusikaga? Millal ja kuidas alustada näputoiduga? Millal, mida ja kuidas pakkuda lapsele juua?

Registreeri end koolitustele: https://bit.ly/38jP2fR

0

Telli uudiskiri


Blogi artiklite teemad