Enesetervendamise õppetunnid arstilt, kes on korduvalt näinud, mis juhtub, kui “lõppstaadiumis” patsiendid otsustavad oma haigust ja elu ise kontrollima hakata.

“Meis kõigis on bioloogilised “ela” ja “sure” mehhanismid … Meeleseisund avaldab mõju nii kesknärvi-, endokriin- kui ka immuunsüsteemile ning mõjutab seeläbi kehalist seisundit. Erakordsed patsiendid ilmutavad elutahet selle kõige võimsamal kujul,”
kirjutab dr Bernie Siegel.

Keegi meist ei tea, millal haigus võib meid või meie armastatuid tabada, kuid meil on võimalik valmis olla. Dr Siegeli hoole alla sattunud patsiendid on õppinud oma elu armastuse tervendava jõu abil muutma, rikastama ja pikendama – palju rohkem kui arstid oodata oskavad. Fakt on see, et armastus tervendab. Tingimusteta armastus on immuunsüsteemi jaoks võimsaim stimulaator. Erakordsete patsientidega – nendega, kes julgevad armastada – juhtub iga päev imesid. “Armastus, meditsiin ja imed” juhatab meile teed.

“Tema raamat on õnnistus kogu inimkonnale – ja jääb selleks.”
Dr Carl Simonton

“Ära jaluta, vaid jookse lähimasse raamatupoodi ja hangi endale see imeline raamat, mis selgitab, kuidas me “mõtleme” ennast haigeks või terveks … See raamat peaks olema igas kodus. See võib osutuda elupäästjaks.”
Ann Landers