treeningsaal

Treeningsaali rent

Ootame uude saali särasilmseid õpetajaid oma tunde läbi viima – jooga, tants, võimlemine jmt. Vabad ajad ruumide rentimiseks leiad meie kodulehelt: http://holistika.ee/instituudist/ruumide-broneerimine/

Lisainfo: info@holistika.ee ja 637 2777

Pildid treeningsaalist:Holistika Instituudi treeningsaal

Holistika Instituudis toimuvad treeningud

Tunniplaan:

ESMASPÄEV

17.30 – 19.00 Rasedate võimlemine (Koolitusruumis nr 1), juhendab Iren Laidma. Lisainfo allpool.

TEISIPÄEV

14.30 – 15.30 Beebivõimlemise tund, juhendab Iren Laidma. Lisainfo allpool.

18.30 – 20.30 TRE õhtud, kaks korda kuus (Koolitusruumis nr 1). Juhendab Kert Grünberg. Lisainfo siit.

KOLMAPÄEV

NELJAPÄEV

18.30 – 20.00 SHINDO lõõgastustunnid, juhendab Eva Kuusk. Lisainfo allpool.

REEDE

18.00 – 20.30 Vabastava hingamise õhtud kord kuus, juhendab Tiina Pedak. Lisainfo allpool.

LAUPÄEV

PÜHAPÄEV

Trennisaal

Hetked tervise- ja trennipäevalt “Keha rõõmuks”

Treeningute tutvustused:

SHINDO

Instituudis toimuvad neljapäeva õhtuti Shindo venitus-ja lõõgastustunnid, mida juhendab Eva Kuusk. Registreeri end Facebookis või eva@elukeskne.ee.

Shindo tähendab tõlkes “südame juhatust” ehk Shindo kaudu on võimalik leida keha, hinge ja meele tasakaal.

Shindo on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, milles kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Shindo käsitlus inimesest on terviklik, igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded.

Shindo harjutustund on abiks tasakaalu taasloomisel. Kuus põhiharjutust maandavad stressi ning vähendavad füüsilisi ja emotsionaalseid pingeid. Shindo võtted aitavad  läbi lõdvestumise luua enesega kontakti ja suurendada teadvelolekut ning saavutada keha ja meele tasakaalu. Shindo abil hoitakse keha energiakanalid avatuna ja samal ajal venivad pingete tagajärjel lühenenud lihased normaalmõõtmetesse tagasi.

Tunnis mõjutame venituste ja hingamise kaudu 12 inimkeha läbivat energiameridiaani, hoides need avatuna. Kuna venituses olles hingatakse sügavalt kõhupiirkonnast, harjutatakse ka õiget hingamist. Sel ajal, kui venitusi sooritatakse, käib instruktor ringi, aitab masseerides ja siludes valulikel kohtadel lõdvestuda, julgustab emotsioone kogema ja vajadusel korrigeerib asendit. Iga venituse vahele jäetakse piisavalt pikk aeg, et harjutaja saaks kogeda meridiaani venituse toimet. Tunni lõpetab lühike meditatsioon, et inimesel oleks võimalik kuulata oma südame häält. Raskusaste: sobib kõigile! Loe lisa…

***

Vabastava hingamise õhtud

Hingamine on elu ja mida sügavamalt sa hingad seda rohkem sa oled elus. Hingamine on tervendav ja ühendav, sellega ravitakse ja see annab energiat. Vabastav hingamine tegeleb inimese kui tervikuga. Kui alustame hingamist, läheb meie sisemus liikvele, see ärkab ja aktiveerub. Äratuse saab kõik, mida armastame, millest puudust tunneme, mille järele igatseme. Vabastava hingamise läbi suureneb füüsiline ja vaimne energiatase. See on kiireim viis vabastada ennast teadlikest ja alateadlikest negatiivsetest mõtetest, tunnetest ja mälestustest, mis pärsivad sinu elu. Vabastav hingamine toob kaasa suurema õnnetunde ja meelerahu. See on kui sügav meditatsioon, mis läbi sügava ühendatud hingamise avardab südameruumi, vabastab kehast kinni jäänud energia ja muudab hinge kergeks.

Tiina Pedak ootab sind vabastava hingamise õhtule, mis toimub kord kuus reedeti Holistika Instituudis. Osalustasu: 15 EUR. Matid ja pleedid on kohapeal olemas. Palun riietu mugavalt.
Info ja registreerimine tel: 5155780 või info@clavus.eu

Loe ka artiklit hingamise teemal “Ära unusta hingata”.

***

Beebivõimlemise tunnid

Beebivõimlemise tundi on oodatud beebid koos emme või issiga alates sünnist ja seda ajani, mil nad veel aktiivselt ei rooma. Tunnis me silitame, lennutame ja teeme lapse ealist arengut toetavaid harjutusi laulukeste ning liisusalmide saatel. Puudutus ja liikumine toetab lapse kehalist ja vaimset arengut. Tunnis saab nõu küsida ning kogemusi jagada lapse arengut, tervist ja toitumist puudutavatel teemadel.

Tunnid toimuvad Holistika Instituudis (Endla 15, IV korrus) teisipäeviti kell 14.30 – 15.30. Info ja registreerimine iren@ammaemanduskeskus.ee või 5108718. Tundi viib läbi pikaajalise kogemusega sünnitoetaja Iren Laidma

Osaluspanus: 1 kord – 10 eur /1 kuu (neli võimlemise tundi ühes kalendrikuus) – 38 eur. Olete südamest oodatud!

***

Rasedate võimlemine (Koolitusruumis nr 1)

Loomulikuks sünnituseks ettevalmistava võimlemise ja vestluse tunnis harrastame rahulikku võimlemist. Võimlemine toetab lapseootusaega, vähendades ning ennetades erinevaid füüsilisi vaevusi. Õpime hingamist ja lõdvestumist. Saame oma kehast rohkem teadlikuks. Õpime tundma vaagnapõhjalihaseid. Pöörame tähelepanu rühile ja kehakasutusele. Loomulikult vaatame üle ka erinevad sünnitusasendid.

Võimlemine koos juttude ja kogemuste vahetamisega annab lisaks kehalisele ettevalmistusele ka toetavaid mõtteid ja praktilisi teadmisi, et olla valmis lapse sünniks ja sünnitusjärgseks ajaks. Võimlemise tundidesse võib tulla koos tugiisikuga (hind kehtib kahele). Ootame ka tulevaste mitmike vanemaid!

Tunnid toimuvad Holistika Instituudis (Endla 15, IV korrus) esmaspäeviti kell 17.30 – 19.00. Info ja registreerimine iren@ammaemanduskeskus.ee või 5108718. Tundi viib läbi pikaajalise kogemusega sünnitoetaja Iren Laidma

Osaluspanus: 1 kord – 10 eur /1 kuu (neli võimlemise tundi ühes kalendrikuus) – 38 eur.