Raamat hingele: Mesinädalate efekt

10. nov. 2015 | Armastus, Artiklid, Psühholoogia, Raamatusoovitused, Suhtlemine

Postituse autor: Marina Paula Eberth

Sügishõngulisel hingekuul uurisime Instituudi koolitajatelt neile enim hinge pugenud raamatute kohta. Siit postitusest leiad Marina Paula Eberthi raamatusoovituse.

***

Elu ilma armastuseta pole midagi väärt. Armastus on eluvesi. Joo seda kogu oma südame ja hingega. – Rumi

Marina EberthSelle Rumi tsitaadiga algab Bruce Liptoni raamat “Mesinädalate efekt”, mille hankisin endale suve hakul. Lipton ise kirjutab raamatu sissejuhatuses: Kui keegi oleks mulle noorena öelnud, et täiskasvanuna kirjutan ma raamatu suhetest, oleksin ma talle vastanud, et ta on peast segane. Ma arvasin, et armastus on poeetide ja Hollywoodi produtsentide poolt väljamõeldud müüt, mille eesmärgiks on panna inimesi tundma ennast halvasti millegi pärast, mida nad kunagi kogeda ei saa. Igavene armastus? Õnnelikult koos aegade lõpuni? Unustage ära.

Kuigi rakubioloogist asjalik teadlane armastusse ei uskunud ning ta suhted partneritega tõid kaasa vaid probleeme, on ta nüüd, 70aastase mehena, saanud kogeda 17 aastat kestnud mesinädalaid koos oma elukaaslase Margaretiga. Siiralt ja vaimukalt räägib Lipton omaenda lugu ja seletab lahti „mesinädalate efekti“ tagamaid.

Mesinädalate efektImetlen Liptoni oskust tõsiteaduslikku teadmist edasi anda nii lihtsalt, et ka lihtsurelikud sellest aru võivad saada. Kes ei tahaks mõista, kuidas rakendada igavese armastuse vankri ette head võnked (kvantfüüsika), armujoogid (biokeemia), teadvus ja alateadvus (psühholoogia), et tuua oma ellu taas mesinädalad?

Mind kõnetas eriti üks koht raamatus, kus Bruce ja Margaret oma suhte alguseaegadel läksid tülli banaalsetel põhjustel, nagu see tavaliselt ikka juhtub. Armastuse head võnked olid hetkega kadunud ja nad leidsid end ostukeskuse parklas teineteise peale valjusti karjumas, andes häälekalt teada, mida teine peaks tegema ja kuhu minema. Lähisuhted tõmbavad mõnel hetkel ikka kuskilt pinnale viha, mis paneb soovima, et su partner veidi kannataks, kasvatavad soovi tõestada, et sinul on õigus, panevad tundma solvumist ja hingevalu, mis paneb sind kättemaksu sepitsema. Margaret seletab: Pärast parklatüli küsisime me endalt, et kas me tahame, et meil oleks kogu aeg õigus või me tahame õnnelikku suhet. Nemad valisid suhte ja annavad lugejalegi teada, mida nad õppisid tegema, et omavahelist sooja sidet elus hoida.

Tegemist pole romaaniga, kus saab kangelase piinadele kaasa õhata ja mis koos šokolaadi või jäätisega manustatult võib leevendada armastuse nälga. See on humoorikas ja tark lugemistükk, mis mitte ainult selgitab armastuse tekkimise ja kadumise põhjusi, see annab ka õpetust, kuidas tuua paradiis maa peale. Mulle läheb see raamat korda, see puudutab minu hinge, sest ma usun igavesse armastusse nii nagu Bruce ja Margaret. Elada oma elu õnnelikuna on mulle olnud oluline ja seda oskust olen jõudumööda andnud edasi ka oma koolitustes.

Bruce Lipton ja Margaret Horton

 

Pildil: Bruce Lipton ja Margaret Horton räägivad „Mesinädalate efektist“.

Kas artikkel oli kasulik? Liitu uudiskirjaga ja saad kord kuus värsked artiklid oma postkasti…

E-post:

Perekonnanimi:

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga