Koolitused

Kristiina Garancis

  • Holistiline terapeut.
  • Holistilise treeningu koolitaja.
Telefon: 54 532 333
Aadress: Holistika Instituut, Endla 15, Tallinn 10122
Keeled: eesti, soome, inglise

Sündisin aastal 1969 teatriinimeste perre. Kasvasin üles maailmas, kus hea eneseväljendus hääle ja keha abil on sama loomulik kui hingamine. Teadsin varajasest lapsepõlvest, et siin elus on kõik võimalik – isiklik fantaasia ja tahe on ülivõimsad ja ainsaks takistuseks saab olla vaid vaimustunud eneseusu vähesus.

Lõpetasin aastal 1995 Tartu Ülikooli maailmakirjanduse eriala. Kirjanduse põnev maailm – Antiik-Kreeka saatusetragöödiatest Oscar Wilde´i nartsissistlike poeemideni välja võimaldas suure hooga inimese hingemaailma sukelduda.
Kultuurikorralduse magistriõpe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias andis lisatarkust juhtimispsühholoogias ning olen kätt harjutanud teatri- ja tantsulavastuste managerina. Keeruliste ja andekate kunstiinimeste keskel on olnud hea võimalus treenida silma, kõrva, intuitsiooni, lihvida eneseväljendust kõnes ja kirjas. Viimased kaks on need, mis on toonud kogemusi projektijuhi ja näitlejana nii Eestis – „Eurovisioon 2002“ Interval Act, kui ka Inglismaal, Rootsis ja Ungaris.

Tartu Ülikooli lõppedes läksin tööle Eesti Draamateatrisse, seejärel aastal 1997 ajalehte „Sirp“ ning aastast 2003 Tallinna Linnateatrisse. Olen teinud kaastööd Von Krahli teatrile, „Vanemuisele“ ja Rahvusooperile „Estonia“, vedanud Klassikaraadios teatrisaadet ning teritanud sulge tantsu, teatri ja ka psühholoogia valda uurides. Avalikud suhted ja koostöö pressiga on mind ametina saatnud tänaseni.

Väga rikastavaks kogemuseks koolitamise suunal on olnud lektoriamet Tallinna Ülikooli Koreograafia osakonnas. Mind võlub kõige enam kasvavate isiksuste toetamine, et neis areneks julgus tõsta kilbile oma erilisus ja suunata inspiratsioonina loomingusse.

Lõpetasin aastal 2006 Holistika Instituudi ning töötan sellest ajast alates terapeudina. Instituudi lõpetamise hetkest olen sarnaselt näitlejaga saanud võimaluse elada läbi väga paljude inimeste elu – nii nende põnevate arhetüüpide, kes peidus minu enda sees, aga ka nende eriliste isiksuste, kes on olnud minu kliendid. Holistiline maailmapilt, mis austab isiklikku tahet ja väärtustab inimest kui tervikut tema hingele sobival kohal suures „süsteemis“, on muutnud täielikult minu maailmataju.
Tean, kuidas maitsevad mõrud pisarad, kui valus on aus peegelpilt, kuid ka seda, kuidas soojus ja märkamine annab toe, et me julgeks olla ise. Ilma maskita. Täna olen ma valmis oma kogemusi jagama ja kutsuma soovijaid kaasa põnevale iseenda väärtuse ja väärikuse avastamise teele.

Minu suurimaks inspiratsiooniallikaks on siiani mu pere ja eriti mu armas tütar.

 


Seotud artiklid

Meie jõulu lemmiktoit: “Pidulik lambakarree”

Kristiina Garancis

Jõululaupäeval koguneb minu rahvusvaheline perekond Viimsisse. Meile meeldib hästi süüa ja mina naudin kokkamist. Üks lemmik on olnud läbi aastate pidulik lambakarree, sinna juurde kuuluvate maitsvate lisanditega ja tummise punase Hispaania veiniga. Ahjus küpsetatud mahlased aedviljad käivad ka kindlasti sinna juurde. Retsept on mugandustega Jamie kullafondist.
Kuidas lambakarreed valmistada?
Ostad parajad tükid lambakarreed. Puhastad karree

Intervjuu Kristiina Garancisega

Holistika Instituudi inspireeriv ja särav koolitaja Kristiina Garancis alustab juba septembris uue holistilise treeningu grupiga värvikirevat teekonda. Kristiina avab intervjuus oma põneva olemuse saladusi, räägib oma huvidest, teekonnast holistikani ning elust ja maailmanägemusest laiemalt. Küsimusi küsis Jaana Ojakäär. Põnevat lugemist!
Mida tähendab Sinu jaoks holistiline maailmavaade ja kuidas oled selleni jõudnud?
Mul pole olnud kogemust elu

Ahhaa-elamuse maagia

Kristiina Garancis

Ahhaa-elamus, välktaipamine, ilmutus, vaimne pikselöök – nii nimetame me seda hetkelisele ekstaasile sarnanevat seisundit. Silmapilku, kus ebamaiselt heledal viivul tabab meid selgus, inspiratsioon, leiame seose, saame vastuse ammusele küsimusele. Eriti magusatel minutitel leiame teadusliku tõestuse, avastame uue tõe või paradigma, kirjutame ühe suletõmbega võrratu luuletuse, lõpetame geniaalse maali või komponeerime uue heliteose.

Ma jumaldan

Raamat hingele “Meister ja Margarita”

Uurisime Instituudi koolitajatelt neile enim hinge pugenud raamatute kohta. Siit postitusest leiad Kristiina Garancise raamatusoovituse.
Igavikuline Bulgakovi “Meister ja Margarita”
Elus on hetki, mis ei lähe kunagi meelest. Nagu vajutaks kellegi nähtamatu käsi sinu elufilmi vaikselt suristavale kaamera stopp-nupule ja kõik hanguks. Mina istusin selle stopp-kaadri hetkel aastal 1985 “Estonia” teatri rõdul ja vaatasin Mai Murdmaa balletti

Holistikud kokkavad: Kristiina retsept

Iisraelipärane pommusalat
Teadupärast ei ole geniaalsed kunstiteosed ja söögid, mitte ainult ülikeerulised, baroksed, tsitaatidest tulvil ja tehniliselt nipikad, vaid väga lihtsad – mõnikord vaid paari koostisosa ja nutikalt valitud maitseaine enneolematud kooslused.

Avastasin varakevadel enda jaoks iisraeli köögi. Ja see on uurimist väärt!

Absoluutset sõltuvust tekitav pommu ehk vana nimega baklazhaani salat on holistikute Katariina ja Pireti

Tagasi