Instituudist

Katariina Liisa Martens

  • Holistilise regressiooni terapeut, kutsetunnistus nr 093846.
  • Holistilise treeningu koolitaja. Koolituse teise astme Holistiline regressiooniteraapia koolitaja.
Telefon: 51 60 765
Aadress: Holistika Instituut, Endla 15, Tallinn 10122
Keeled: eesti

Sündisin 1967. aastal Tartus. Mu lapsepõlv möödus vaheldumisi linnas ja metsatalus. Loodusest olen kaasa võtnud uudishimu ja esialgu veidrana tundunud teadmise, et kõik meid ümbritsev on omavahel seotud ja elus. Kasvasin arsti peres ja seetõttu oli mu lähedal keskmisest rohkem nii haigusi kui ka imelisi tervenemisi. See aitas mul mõista keha ja vaimu seoseid. Ma olin hämmastunud, nähes inimesi oma haiguste tekkele kaasa aitamas. Hakkasin ajapikku uskuma, et kui inimesed oskavad ise end haigeks teha, siis suudavad nad luua ka tervist.

Mind on alati huvitanud seosed asjade ja nähtuste vahel ning see huvi viis mind õppima Tallinna Tehnikaülikooli, mille lõpetasin süsteemiinsenerina. Arvutite maailm oli minu jaoks imeliselt selge ja struktureeritud, aga ometi viisid mu mõtisklused digitaalse identiteedi teemadel sügavamate eksistentsiaalsete küsimusteni. Vastuste ja tervikliku maailmapildi suunas liikudes jõudsin aastal 1997 psühholoogia juurde ja sain aru, et tahan ennast teostada just hingeabi valdkonnas. Alustasin oma teekonda peast südamesse. Põhjalikuma ettevalmistuse olen saanud psühhoanalüütilises teraapias, protsessitöös ja grupianalüüsis. Olen töötanud koolipsühholoogina, kriminaalhooldusametnikuna, nõustajana, psühholoogia õppejõuna. Õpetasin inimeseõpetust gümnaasiumis ja psühholoogiat Tallinna Tehnikaülikoolis, lisaks olen nii loonud kui ka juhtinud erinevaid enesearengu kursuseid ja koolitusi.  Klassikaliste psühhoteraapia meetodite kõrval on mind võlunud esoteerika. Oma terapeudioskusi olen täiendanud väga erinevatel koolitustel, olulisemad neist on šamaanitöö, perekonstellatsioonid, protsessitöö, tantsuteraapia, Theta Healing.

2002. aastal puutusin esmakordselt kokku holistilise teraapiaga ja see kogemus avardas mu maailmapilti uskumatute mõõtmeteni. Aastal 2006 lõpetasin koolituse ja sellest ajast on mul holistilise regressiooni terapeudi erapraksis. Minu lemmikteemadeks on inimese erinevad suhted: iseenda kehaga, oma lähedaste ja perega, ümbritseva looduse, planeet Maa ja kogu Universumiga. Mind huvitab loomingulisus, nii vaimse kui füüsilise tervise ja nendega paratamatult kaasneva õnneliku elu loomine.

Olen jõudnud äratundmiseni, kuidas inimese elus tehtud valikute  tagamaade parem mõistmine toob ellu suurema selguse ja rahu. Siit edasi avaneb juba rohkem võimalusi: alates õnnestavamate valikute tegemisest kuni oma maailmapilti kujundavate-korrastavate uskumuste muutmiseni. Ja elu reageerib justkui imeline peegel, kus sisemine vabadus olla ISE toob juurde häid ideid, inspiratsiooni ja seni varjatud võimalusi. Usun kogu südamest, et rõõmul, õnnel ja loomingulisusel inimese elus ei ole piire. Minu jaoks on suur rõõm ja au olla juhendajaks ning abiliseks teistele teelistele rännakul õnneliku elu, usaldava, vaba ja loomingulise iseenda juurde

Mul on kaks täiskasvanud poega. Olen Eesti Täiendmeditsiini ja Loodusravi Nõukoja juhatuse esimees, Holistika Instituudi juhatuse liige, koolitusjuht, superviisor ja koolitaja.


Seotud artiklid

5 kiiret küsimust holistilise treeningu kohta

Uus holistilise treeningu grupp alustab juba 2. aprillil põnevat enesearengu teekonda. Kevadise grupi juhendajaks on Katariina Liisa Martens.
Siit artiklist leiad tema mõtted holistilist treeningut puudutavate küsimuste kohta. Põnevat lugemist!
Kehalise vormi saavutamiseks käime treenimas jõusaalis või metsas ja toitume tervislikult. Mälu treeninguks on hea lahendada ristsõnu. Mida annab meile holistiline treening?
Holistiline tähendab tervikut. Inimese keha,

Persoonilugu Katariina Liisa Martensiga

Katariina Liisa Martens on Holistika Instituudi esimese ja teise astme koolitaja, kes viib läbi holistilise treeningu rännakuid. 2016. a. aprillis alustas Katariina juba seitsmenda holistilise treeningu koolitusgrupiga, keda oma tasakaaluka ja toetava õpetamisstiiliga juhendada ning inspireerida. Käesolev persoonilugu avab killukesi Katariina elust, mõtetest, maailmavaatest ja olemusest. Persooniloo koostas Jaana Ojakäär. Põnevat lugemist!

Katariinat on holistilistele

Juured ja tiivad

Veebruaris tähistasime oma kodumaa sünnipäeva. See andis ainest mõtisklusteks eestlaseks olemise üle. Mis annab meile juured ja tiivad? Mis meid väestab? Teema üle mõtiskleb instituudi koolitaja Katariina Liisa Martens.

Meid ümbritseb imeline loodus. Lääne-Eesti puisniidud on maailma liigirikkaimad paigad. Õnneks on meil tänaseni säilinud metsad selle sõna kõige ehedamas tähenduses – siinmail pole need veel

Raamat hingele: “Armastuse väljaajamine”

Sügishõngulisel hingekuul uurisime Instituudi koolitajatelt neile enim hinge pugenud raamatute kohta. Siit postitusest leiad Katariina Martensi lemmikraamatud ja lugemissoovitused sügiseks.
***
Minu suhet eluga on üksjagu mõjutanud oma raamatute vahendusel mees nimega Irvin D. Yalom, psühhiaatria professor emeritus, fantastiline lugude vestja.

Aastal 2001 grupianalüüsi õppides võtsin kätte tema raamatu: “The Theory and Practice of Group Psychotherapy” ja üllatusin,

Holistikud kokkavad: Katariina retseptid

“Lammas vaibal”
Minu lemmiktoiduks on lammas. Lõikan lamba paraja suuruse ja kujuga tükkideks: sobib nii filee kui ka ribi.

Tükkidel lasen veidi laagerdada punases veinis. Aga kui kõht väga tühi, siis selle punkti võib ka vahele jätta:)

Vahepeal on põlema süüdatud lõke. Vana klassikalist tuld tasub ikka eelistada modernsematele sütele, kuigi ka grill ajab asja ära. Ja

Tagasi