Homöopaatia

11. aug. 2014 | Kategooriata

Postituse autor: Anu Hermlin

Homöopaadi vastuvõtt

Homöopaatia eesmärgiks on stimuleerida keha enda loomulikku võimet end ise tervendada. Nagu kõik teisedki holistilised teraapiavormid, lähtub ka homöopaatia inimesest kui tervikust. Homöopaatilised preparaadid aitavad kõrvaldada organismis valitsevat ebakõla, mis väljendub haigussümptomite kujul. Preparaadi määramine inimesele põhineb peamiselt kirjeldusel, mida inimene oma seisundi, sümptomite, enesetunde, meeleolu ja elukäigu kohta annab.

Mille puhul homöopaatia aitab?

Abi saab nii füüsiliste kui ka psüühiliste probleemide puhul alates seedehäiretest, kõrvapõletikust, dermatiidist jms kuni depressiooni või käitumishäireteni välja. Pikaajaline koostöö homöopaadiga on häid tulemusi andnud isegi epilepsia, autistlike laste, vaktsineerimiskahjustuste ja neuroloogiliste probleemide puhul.

Meie kehal on võime peegeldada sügaval inimese sisemuses peituvaid probleeme. Iga põletik, iga valu, iga jäikus, iga organi funktsioonihäire, on alguse saanud häiretest meie mõtetes-tunnetes. Inimese sügava olemusega (vaimse või hingelise aspektiga) saame tegelda mitmel moel. Üheks võimaluseks on läheneda talle keha kaudu, pannes tähele, mida kehal meile haiguse näol öelda on, ning andes tagasisidet samuti keha kaudu – kas manustades homöopaatilist preparaati või töödeldes kehapinnal asuvaid refleksoloogilisi tsoone vms. Sel moel anname enda alateadvusele mõista, et oleme aru saanud sõnumist, mis ta meile keha kaudu saatis ning oleme valmis tegelema mitte ainult rikutud tasakaalu füüsilise väljendusega (haigusega), vaid ka mentaalsete ja psüühiliste põhjustega, mis seda tasakaalu on kõigutanud.

Ja loomulikult saab kõige paremaid ravitulemusi just sel juhul, kui haigust ei ole lastud väga sügavale tasandile.

Millest tervenemine sõltub?

Tervenemine homöopaatia abil sõltub nagu teistegi teraapiavormide puhul mitmest asjaolust.

  1. Täpne ravimaine – See, kui täpne ravimaine õnnestub kliendile määrata, sõltub kindlasti terapeudi professionaalsusest. Kuid kõikides alternatiivteraapia vormides on oluline roll ka kliendil endal. Näiteks saab homöopaatilise ravimaine valida seda täpsemini, mida rohkem on klient ennast valmis avama. Kuna homöopaadi poolt võetav anamnees on midagi hoopis muud kui perearsti poolt võetav anamnees, siis võib see mõningaid inimesi pisut ehmatada. Mõni klient võib tahta küll väga oma hädast lahti saada, kuid pole valmis endast üksikasju avaldama. Sel juhul võivad avaldamata jääda just kõige olulisemad nüansid, mille järgi oleks võimalik sobivat ainet valida. Homöopaat ei vaja kliendi kohta delikaatseid detaile selleks, et anda hinnanguid kliendi käitumisele või mõtetele, kogu info omab tema jaoks tähtsust vaid kui kliendi abistamiseks vajalik materjal.
  2. Toitumine – Lisaks määratud aine manustamisele tuleb kliendil tavaliselt teha korrektuurid oma toitumisharjumustes. Tavaliselt on inimesed harjutanud ennast mõttega, et kui nad söövad lihatoidu kõrvale juurvilja, siis nad juba toituvadki tervislikult. Eriti tervislikuks peetakse oma toitumist siis, kui menüü sisaldab rohkesti piimatooteid, vähe rasva (või asemel margariin, pekise liha asemel viinerid) ning kui suhkrust on loobutud suhkruasendajate kasuks. Seda, et “tervislikult” toituja tegelikult oma tervist igapäevaselt olulisel määral kahjustab, saab ta teada alles terapeudi vastuvõtul. Sageli tuleb tervenemiseks teha toidusedelisse päris suuri muudatusi. Oma pikaaegsete harjumuste muutmine on kindlasti raske, kuid kogu ettevõtmisele käegalöömisele tuleks siiski eelistada kasvõi järk-järgulist muudatuste sisseviimist.
  3. Muudatused elukorralduses – Tavaliselt on klient oma haigusseisundi esile kutsunud oma elukorralduse ja ennastkahjustavate mõttemustritega. Seepärast on tervise taastamise, aga eriti just saavutatud homöostaasi säilitamise juures ülioluline, et inimene hakkaks mõistma enda rolli protsessi juures. See, kuidas inimene elus ettetulevatesse rasketesse situatsioonidesse suhtub, see, kui palju ta soovib endas säilitada lapsepõlvest pärit mõttemustreid, kas ta tahab jätkata enda elujõu hävitamist või otsustab valida hoopis uued, tervenemist ja elujõudu toetavad uskumused, sellest kõigest oleneb tema edasine tervislik seisund kõige enam.Holistilise regressiooniteraapia käigus on võimalik ennast lahti haakida igasugustest elujõudu hävitavatest niitidest ning vabastada end igasugustest negatiivsetest programmidest. Kuid kõige selle juures saab ka homöopaat olla inimesele abiks ja toeks. Homöopaatiline ravi  on energeetiline ravivorm. See tähendab, et homöopaatilise raviga on võimalik parandada nii inimese füüsilist seisundit kui ka reguleerida tema psüühilist tasakaalutust ja energeetilisi häireseisundeid. Seega on homöopaatiline ravimaine juba iseenesest inimesele muudatuste sisseviimisel toeks. Kliendiga resoneeruv aine aitab avada inimeses uusi potentsiaale ja muuta inimese vastuvõtlikuks uutele võimalustele, kuna viib inimese vibratsiooni uuele sagedusele.

Kui kaua homöopaatiline kuur kestab?

Homöopaatia läheneb inimesele kihiti. Lahtiseletatult tähendab see seda, et kõigepealt saab tegelda kõige pealmise, kõige enam esilekerkinud kihiga inimese olemuses (kõige enam väljendunud sümptomite, häirete või tasakaalutusega). Kui see kiht inimeses on tasakaalustatud, võib avalduda veel mõni kiht, mis samuti vajab tasakaalustamist. Seega ei ole eelnevalt võimalik ette ennustada, mitut preparaati või kui pikka kuuri keegi vajab. See kõik selgub protsessi käigus.

Sellest omakorda tuleneb üks homöopaatilise abi omapärasid – tagasiside olulisus.

Selleks, et inimene oma kroonilisest haigusest terveneks, on vaja, et ta teatud aja möödudes pärast preparaadi võtmise alustamist informeeriks homöopaati oma seisundist. See on vajalik, et otsustada kas samamoodi jätkata, lõpetada või midagi muuta. Kuna homöopaatia on individuaalne abi, võib ka täpselt ühesugused sümptomid eri inimeste puhul vajada täiesti erinevaid preparaate. Ei ole mõistlik arvata, et krooniline haigus kas kaob kohe või siis ei allu ta üldse homöopaatilistele mõjutustele. Tavaliselt on inimene siiski keerukam olend ja ka terevenemine võib olla palju nüansirohkem protsess.

See tähendabki eri kihtide esilekerkimist homöopaatilise abi käigus ehk tegelemist mitme inimolemuse väljendusega järgemööda.

Anu Hermlin

holistilise regressiooni terapeut, homöopaat, refleksoloog

Loe edasi: www.vaimukoda.ee

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga