lovijasebra kallistus
  • Koolitaja
  • Kert Grünberg
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Loeng „Kaassõltuvuse juured“

Oled teretulnud 26. septembril Holistika Instituuti Kert Grünbergi loengule: „Kaassõltuvuse juured.“

Kas sulle meeldib teisi aidata? Kas sulle meeldib pingutada selle nimel, et teistel oleks hea? Kas sinu elus on inimesed, kellel on palju probleeme ja kes vajavad pidevalt sinu abi? Kaassõltlane ei taju, et ta pingutab liiga palju enda arvelt kuni ta jääb tõsiselt haigeks, depressiooni või on sunnitud mingil muul põhjusel endale otsa vaatama. Kaassõltlane usub, et suhetes kannatamine ja pingutamine tähendab armastust. Ta usub, et ainult töö nimel elamine on normaalne. Välised saavutused ja enda salgamine annab talle väärtusetunde. Keerulised olukorrad ja inimesed on kaassõltlase jaoks põnevad, erutavad ja huvitavad.

Pia Mellody kirjutab raamatus „Kaassõltuvus“: Kui inimesed ravikeskustes, konverentsidel ja teraapiasessioonidel kaassõltuvuse sümptomid luubi alla võtsid, leidis ümberlükkamatu tõestuse fakt, et kaassõltuvuse väljakujunemisel pole keemilise sõltuvusega inimese kohalolu üldse eelduseks. Piisab täiesti sellest, kui kaassõltlasel oli lapsepõlves mõni väärkohtlev hooldaja.

Kaassõltuvuse juured on väärkohtemise kogemuses. Kuigi me oleme väärkohtlemisega kõik kokku puutunud, ei oska me seda tihti ära tunda, kuna oleme pidanud seda täiesti normaalseks. Laps sõltub täielikult oma hooldajatest, mistõttu ta õpib kasutama psühholoogilisi kaitsemehhanisme, et summutada valusaid tundeid. Täiskasvanuks saades jätkame kaitsemehhanismide kasutamist, kuna oleme niimoodi harjunud valule reageerima. Kaitsemehhanismid ei lase meil näha oma elu tegelikkust, mille tõttu ei suuda me märgata ka enda kaassõltuvust.

Loeng aitab:

  • märgata oma kaitsemehhanisme ja seda, millal neid kasutad,
  • hinnata ema elu tegelikkust,
  • ära tunda oma negatiivseid mõtte ja käitumisemustreid,
  • liikuda suurema rahulolu ja sisemise tasakaalu poole.

Loeng toimub 26. septembril 2017 kell 18.00 – 21.00 Holistika Instituudis, Endla 15, korrus IV, saalis 3.

Loengu tasu: 20 eurot kohapeal

Registreerimine: kert.grynberg@gmail.com

6. oktoobril algab aastane enesearengukoolitus „Kaassõltuvusest vabaks“ Vt. lisa: www.hingamistuba.ee

0