Kullast kallim
  • Koolitaja
  • Kristi Arendi
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Koolitussari „Kullast kallim – 12 esimest elukuud“

Laps on ühtaegu kingitus ja investeering, kes vajab ja väärib abi, hoolt, juhendamist ning toetust pikka aega ─ kullast kallim. Teadmised ja oskused on väärtus kogu eluks ─ kullast kallim.

Koolitussarja „ Kullast kallim ─ 12 esimest elukuud“ eesmärk on olla lapsevanematele toeks lapse olulisima, esimese eluaasta jooksul, mil luuakse alus lapse tervisele, suhetele, suhtlemisele ja käitumisele. Õpiõhtutel käsitletakse kuut tähtsat last mõjutavat teemat: lapsevanema eetika, lähedus-seotus-suhtlemine, lapsekandmine, uni, imetamine-rinnapiim ja muu toit. Õppimisvõimalusi pakutakse erinevate tegevuste ja lähenemiste kaudu. Õpiõhtutel osalenud vanem tunneb end pärast õpinguid enesekindlamalt, teab, millised on lapse eripärad ja olulisimad vajadused ning miks ja kuidas neid loomulikul moel täita, ise eluterveks jäädes.

Õpiõhtud toimuvad 13. veebruarist 2. aprillini neljapäeviti kl 17.30-19.30 Holistika Instituudis Tallinnas Endla tn 15. Need koolitused on sobiv jätk, täiendus ja vaheldus perekooli loengutele.

Osalema on oodatud lapseootel ja titade vanemad. Osaleda võib koos lapsega, sest tita ja täiskasvanu kuuluvad ühte. Lapsega tulles on soovitatav osaleda korraga mõlemal vanemal, et tähelepanu jaguks nii lapsele kui ka koolitusele.

Soovitatav on osa võtta kõigist/enamikust õpiõhtutest, sest teemad on üksteisega seotud ning moodustavad terviku. Õpigrupi suurus on 6 kuni 12 inimest ehk väike grupp, kus õppimine on personaalsem ja efektiivsem kui suurgrupis.

Koolitaja Kristi Arendi pädevus on mitmekülgne: andragoogika magister, kutsetunnistusega täiskasvanute koolitaja, lapsekandmise nõustaja (Dresdendi Trageschule, Kaisukool), imetamisnõustaja (SIETi liige), meta-tervise konsultant ja terapeut, suhtlemistreener, pereteraapia õpilane. Lapsevanemaid on ta nõustanud-koolitanud üle 13 aasta, 2006. aastast.

Hinnakiri ja koolitusele registreerumine:  https://bit.ly/2ZYk3Ds.

2020. aasta talvise koolitussarja õpiteemad ja ajakava:

  1. N, 13.02 Lapsest areneb inimene – kas ja kuidas?

Laps kui meeleorgan ja potentsiaalne inimene. Lapse vajadused ja tervikliku arengu eeldused. Lapsepõlve eetilised ja füsioloogilised mõjud. Vanema ja lapse suhe – olulisim seotusstiil terveks eluks – miks ja kuidas? Lähedus kui garantii lapse normaalseks füüsiliseks ja psüühiliseks arenguks. Lapsevanema eetika.

  1. N, 20.02 Naerunägu ja nutulaul – aitäh, et mõistate!

Lapse sotsio-emotsionaalne areng esimesel eluaastal. Naer ja nutt – mis, milleks ja millal? Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Kuidas vanemana teadlikult ja turvaliselt käituda?

  1. N, 5.03 Imetamise abc – hädavajalik teada ja osata!

Hädavajalikud teadmised ja oskused, mida tuleb õppida. Imetamise füsioloogia. Efektiivse imetamise eeldused ja takistused. Rinnapiima ja imetamise erilisus. Lapse toiduvajadus, näljamärgid, kaaluiive, tissirallid ja -streigid. Rinna erinevad seisundid, vaevused, põhjused, lahendused-leevendused.

  1. N, 12.03 Lapse kandmine pärast sündi – mis, milleks ja kuidas?

Mida tähendab lapse kandmine? Miks on vaja ja kuidas õigesti ning turvaliselt last pärast sündi kanda süles, ema-isa kehal? Lapsekandmise abivahendid – mida teada, kuidas valida? Kuidas siduda titat, sh vastsündinut pika kandelinaga oma kehale? Mida teada ja jälgida, et laps oleks korrektselt ja turvaliselt kandelinas/-kotis? Talvine õueriietus ja -kandmisviis.  Oma lapsekandmise abivahendid võib kaasa võtta. Oodatud on lapseootel ja 0-6-kuuste lastega vanemad.

  1. N, 19.03 Lapse uni I eluaastal – miks ta ei maga ja kuidas ta magab?

Lapse uni ja magamine esimesel eluaastal. Uni kui keerukalt reguleeritud korrapärane protsess. Une ja magamise füsioloogia ning funktsioon. Unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas soodustada rahulikult uinumist ja kvaliteetset und? Vanema väsimusega toimetulek.

  1. N, 2.04 Lisatoiduga alustamine – mis, millal, millega ja kuidas?

Milline on lapse jaoks sobiv lisatoit ja toitmisviis? Kas ja kuidas imetamisega jätkata või lõpetada? Kuidas last toita lusikaga? Millal ja kuidas alustada näputoiduga? Millal, mida ja kuidas pakkuda lapsele juua?

Palun registreeri end koolitustele:  https://bit.ly/2ZYk3Ds

Ürituse info leiad ka Facebookist: https://bit.ly/2Fp1wHc

0