555x800_Mängud_alateadvusega
  • Koolitaja
  • Muusikud
  • Toimumise koht ja aeg
  • Telliskivi 60a
  • Lisainfo
  • Telefon
  • E-post

Kontserdisari “Mängud alateadvusega”

„Mängud alateadvusega“ on täiesti tavatu kontserdisari, sest siin pole keskmes artist või muusika, vaid publiku sisemaailmas toimuv. Sari on muusika, teaduse  ja psühholoogia puutepunkt – õhtu, mis avab Sinu loovuse, avardab arusaamist psüühikast ning ajust.

Esitatava eriline vastuvõtt, süvenemisaste keskkonnas, kus ümbritsev on viidud miinimumini, publik istub ümber interpreedi mugavatel kotttoolidel. Pärast kontserti toimub vestlus publiku, muusikaterapeudi ja esinejaga ootustest ja kogetust.

Korraldaja: Eesti Kontsert (idee autor ja produtsent Heili Vaus-Tamm)

Toimumiskoht: Tallinna Vaba Lava kl 19.00-20.30

Järgmised kontserdid:

1150x500_Alateadvus

23. jaanuar “Chopin ja Liszt, romantism ja tunded” (muusikaterapeut Alice Pehk, muusik Irina Zahharenkova, klaver)

Romantismikava kahe vastandliku, 19. sajandi keskpaigas elanud helilooja loominguga, viib kuulaja tunnete avamerele. Lihtsustatult võib öelda, et Poola-Prantsuse päritolu Chopini looming on lüüriline ja sissepoole pööratud, ungarlase Liszti oma aga ekstravertne, tormiline ja etteaimamatu.

Nende piirjoonte sisse mahub aga õhtutäis erinevaid varjundeid tormise taevaga looduspiltidest (Liszt „Hallid pilved“) ja saatanlikust tantsust (Liszt „Mefisto-valss“)  ülituntud õrna ja palvelaadse vihmapiiskade prelüüdi (Chopin)  ning pagulaslüürika salongliku seadeni (Chopin/Liszt „Poola laulud“).

On tõeline puhastustuli endast need tunded lasta läbi voolata. Ja on huvitav neid koos esineja ning muusikaterapeudiga analüüsida (vestluses võib osaleda ka vaid kuulajana).

20. veebruar „Kodumaastikud“  (muusikaterapeut Alice Pehk, muusika ETV tütarlastekoorilt, dirigent Aarne Saluveer. Koor ümber publiku, publik ümber koori. Kavas: Kõrvits, Puur, Tormis, Uusberg, Voorand, Mägi jt

15. märts “Beethoven- revolutsioon ja dramatism” (muusikaterapeut Alice Pehk, muusikud – klassikatäht Marcel Kits, tšello, Lauri Väinmaa klaver)

10. aprill Laura Põldvere ja Ivi Rausi helirännakud ruumis (muusikaterapeut Alice Pehk, muusikud – Laura Põldvere  ning Ivi Rausi  vokaal, elektroonika). Vokaalne jazz-improvisatsioon, mis kannab kuulajat kummalistel ja kaunitel radadel, vaiksest meditatsioonist sütitava naeru ja tugevate avatud tunneteni.

Lõõgastavat äraolemist aitavad luua asutused, kes hoolivad vaimsest tervisest: Gustav Adolfi Gümnaasium, Eesti Meremuuseum, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Ülikool, LHV, Transferwise, Prike, Puskupusku.
Toetaja: Telliskivi Loomelinnak

Koostöös Vaba Lava ja Muusikateraapia Keskusega

0