kaassoltuvus
 • Koolitaja
 • Kert Grünberg
 • Toimumise koht ja aeg
 • Endla 15

Aastane enesearengu koolitus: „Kaassõltuvusest vabaks“

Kas sulle meeldib olla vajalik ja alati teiste jaoks olemas? Kas sul on pidevalt kiire?  Kas sa tunned, et sa pead olema alati parim? Kas sa koged, et sul on arenenud tugev vastutustunne ja soov kontrollida? Kas sa oled harjunud pingutama, et olukord näeks välja parem kui see tegelikult on?

Loomulikult tahad sa olla hea ja tubli inimene, kuid seda pole hea teha oma tervise ja sisemise tasakaalu arvelt. Sul võib olla väliselt kõik hästi aga eraelu kipub lonkama. Kaassõltuvus tekitab palju probleeme suhetes tööl ja kodus, kuna see ei lase inimesel võtta vastutust oma elu ja oma tegelike vajaduste eest.

Koolitus on eelkõige mõeldud inimestele, kes on lapsepõlves elanud koos vanemaga, kelle käitumine on ebastabiilne ja ettearvamatu või vanemaga, kellel on sõltuvusprobleemid (alkohol, töö jm.). See on koolitus neile, kes on kogenud emotsionaalset hülgamist või füüsilist hooletusse jätmist, kes on kogenud füüsilist ja emotsionaalset vägivalda või kes on olnud lapsena oma ema või isa parim sõber ja peamine toetaja.

Programm on üles ehitatud 12 sammu põhimõtteid arvestades ja põhineb Pia Mellody, Tommy Hellsteni ja Robin Norwoodi tööl kaassõltuvusega.

Töö toimub grupis ja individuaalselt. Kohtume 17 korda reede õhtuti oktoobri algusest kuni aprilli keskpaigani.

Programmi toetavad mindfulness harjutused, meditatsioonid, TRE harjutused ja hingamispraktikad.

Kooolitusel õpid:

 • enda aega ja olemust väärtustama ja hindama,
 • märkama ja teadvustama oma tundeid ja vajadusi,
 • märkama ja teadvustama enda ja teiste kaitsemehhanisme,
 • toime tulema ärevusega,
 • seisma oma vajaduste eest,
 • lahti laskma soovist kontrollida ja vastutada igas olukorras,
 • usaldama elu ja tundma elust rõõmu,
 • vabanema vajadusest ennast liigselt kritiseerida ja tagant sundida

Grupikohtumistel keskendume kaassõltuvuse baasprobleemidele ja sellega kaasnevate käitumismustrite teadvustamisele. Kohtumised sisaldavad teooriat, praktilisi harjutusi ja ühiseid jagamisi. Teooria ja praktika on omavahel seotud selliselt, et iga osaleja saaks mõista, kogeda ja avastada enda sisemaailmas toimuvat. Grupikohtumiste vahepealsel töötavad osalejad iseseisvalt oma eluloo erinevate tahkudega.

Individuaalseansse on soovitav võtta selleks, et töötada koolituse käigus üleskerkinud tunnete ja mustritega süvitsi. Esimesel poolaastal töötavad osalejad individuaalselt läbi enda eluloo sünnist kuni 18nda eluaastani. Teisel poolaastal keskendume elusündmustele alates 18ndast eluaastast. Eesmärk on saada teadlikuks seostest oma isikliku kaassõltuvuse tekkeloo ja hilisemate tagajärgede vahel.

Kursuse eesmärk on pakkuda sulle toetust ja aidata sul üle saada hirmust ja häbist. Grupi toetus aitab sul  teadvustada, mida sa oled siiani teinud, et olukord püsiks ja milliseid samme sa saad teha, et muuta enda elu rahulduspakkuvamaks ja rõõmsamaks. Sageli on kaassõltuvusest tervenemise peamine takistus inimese uskumus, et olukord ei ole tegelikult nii hull, kuna ta saab veel hakkama. Ta on harjunud vähendama olukorra tõsidust. Teadvustades, tunnistades ja grupiliikmete ühisel toel on võimalik teha vajalikke muudatusi oma negatiivsetes mõtte ja käitumismustrites.  Sa õpid end väärtustama ja tegema valikuid oma sisemise rahulolu nimel. Sa pole üksi, sa oled koos inimestega, kes on kogenud sama, mis sinagi!

Grupikohtumiste teemad:

I poolaasta kohtumiste teemad:

 1. Kaassõltuvus ja väärkohtlemine. Haavatud laps.
 2. Väärtusetuse tunne. Võrdlemine ja hindamine. Häbi ja saladused.
 3. Haavatavuse ja valu tunnistamine. Piirid ja seinad.
 4. Ebatäiuslikkuse tunnistamine. Sisemine Kriitik. Suhe Kõrgema Jõuga.
 5. Sõltuvus, usaldus. Vajadused ja soovid. Isa/ema/peamine hooldaja.
 6. Ebaküpsus. Puudulik lähedusevõime. Lähedust vältiv. Iseendale vanemaks olemise oskus.
 7. Negatiivne kontroll. Kontrollist lahti laskmine.

II poolaasta kohtumiste teemad:

 1. Passiivne viha, vimm. Vastupanu.
 2. Teiste abile lootmine. Abi ära lükkamine. Liigne iseseisvus.
 3. Tegelikkuse vältimine. Sõltuvuskäitumine, mõnuained.
 4. Raskused lähedaste suhete hoidmisega.
 5. Soov meeldida.
 6. Perfektsionism.
 7. Võimuvõitlus.
 8. Võimetus öelda EI. Liigne pühendumine.
 9. Vastutus enda ja teiste tegelikkuse ees. Teiste süüdistamine.
 10. Liigne tähelepanu enda probleemidel, mistõttu ei taju enda käitumise mõju teistele.

* Koolitaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi arvestades grupi dünaamikat.

Koolituse kuupäevad:

2017

 • 6. ja 20. oktoober
 • 3., 10., 17. ja 24. november
 • 1. detsember

2018

 • 19. ja 26. jaanuar
 • 2., 9. ja 16. veebruar
 • 9., 16. ja 23. märts
 • 6. ja 13. aprill

Kohtume reedeti kell 18.00 – 21.00

Kui sa soovid registreerida end koolitusele, siis:

 • saada email: kert.grynberg@gmail.com;
 • kanna registreerimistasu 30 eurot (tagastamatu) Hingamistuba OÜ arvele: EE15 2200 2210 4896 1113.
  Selgitusse märgi: “koolitusele registreerumine + osaleja nimi”;
 • osale vestlusel (15-30 min) koolituse juhendaja Kert Grünbergi ja assistendi Terje Hakman-Salokorpiga. Vestlused toimuvad 22. ja 29. septembril ja 3. oktoobril Holistika Instituudis. Kellaaja ja koha lepime kokku emaili teel;
 • allkirjastame koolituslepingu.

Koolituse tasu:

 • Registreerides kuni 30 septembrini on koolitusel osalemise tasu 540 eurot (17 x 30 eurot)
 • Alates 1. oktoobrist on koolitusel osalemise tasu 625 eurot (17 x 35 eurot)
 • Koolituse tasu sisaldab registreerimistasu.
 • Koolituse hinnale lisandub individuaalseansside tasu.

Tasumise kord:

 • Tasuda võib kogu summa korraga enne koolituse algust või kahes osas. Kahes osas tasumisel on tähtajad: 5. oktoober 2017 ja 5. veebruar 2018
 • Samuti on võimalik jagada summa 7 kuu peale ja tasuda kord kuus. (77.14 / 89.28)

Hingamistuba OÜ ei ole käibemaksukohustuslane.

Koht: Koolitus toimub Holistika Instituudis, Endla 15, IV korrus, saalis nr.1

Grupi suurus max 12 inimest.

Ootame osalejatelt osavõttu vähemalt 15 korral ja 4 holistilise regressiooniteraapia seansi läbimist esimese nelja kuu jooksul. Kogu koolituse jooksul on soovitatav käia individuaalteraapias 6 korda. Osalejatel on võimalus saada koolituse juhendajate juures holistilise regressiooniteraapia seansse soodushinnaga 60 eurot ühe kolmetunnise seansi eest.

Ootame osalejatelt pühendumist ja soovi leida igal nädalal aega, et lugeda ja kirjutada selleks nädalaks ette antud teemadel. Koolitusel kasutame Pia Mellody raamatut „Kaassõltuvus“.

Koolitajast

Kert GrünbergKert Grünberg: Minu huvi kaassõltuvuse teema vastu algas rohkem kui neliteist aastat tagasi David Parkeri kaassõltuvuse koolitusel ja raamatuid lugedes. Sain aru, et mina olen kaassõltlane. Aastate jooksul olen töötanud endaga süvitsi, õppinud erinevaid teraapiaid, lugenud palju ning osalenud mitmetel kaassõltuvust käsitlevatel koolitustel.

Oma õpingute teekonda alustasin 20 aastat tagasi gestaltteraapia instituudis, järgnes Binnie Dansby juhendatud vabastava hingamise koolitus, seejärel jätkasin õpinguid Holistika Instituudis. Olen õppinud TRE – trauma ja stressi harjutuste juhendajaks Ole Ry ja Susanne Andersi juhendamisel ning täiendanud end hüpnoteraapia ja kunstiteraapia alal.

Olen töötanud klientide ja gruppidega ligi kümme aastat. Oma töös kohtan sageli inimesi, kes on kimpus kaassõltuvusega. Seetõttu olen otsustanud alustada loengute ja koolitusega, et avada kaassõltuvuse teemat sügavamalt ja tutvustada selle erinevaid tahkusid. Kaassõltuvus on nagu seitsme peaga lohe, mille tundma õppimiseks ja teadvustamiseks läheb tarvis julgust, kannatlikkust ja otsustavust. Soovin sulle edu ja pealehakkamist!

Registreerimine ja lisainfo: kert.grynberg@gmail.com

Loe lisaks: www.hingamistuba.ee

0