Teraapilised joogatunnid

teraapiline jooga
  • Koolitaja
  • Marve Allik
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Teraapilised joogatunnid

Kolmapäeviti toimuvad Holistika Instituudis teraapilised joogatunnid, mis aitavad vabaneda seljapingetest ning teistest kehapingetest. Tunnid toimuvad kell 17.45–19.15, juhendab Marve Allik.

Pärast pikka tööpäeva arvuti taga või mõnes muus staatilises- või sundasendis võime end tunda kui tühjakspigistatud sidrun. Keha on väsinud, selg või kael pinges.

Meie kehahoiakus ja eriti selja olukorras väljendub ka meie ellusuhtumine, mentaalsed ja emotsionaalsed hoiakud. Miks muidu enesekindla ja tugeva inimese kohta öeldakse: “sellel inimesel on selgroogu”, oma seisukohtades paindumatu kohta aga “kangekaelne”?  Tihti kanname “eluraskust oma õlgadel“ või „laseme nina norgu“.

Põhjus on selles, et me ei hinga vabalt ning selg ja lülisammas ei sirutu. Energia keha peamises energiakanalis ei liigu, mis mõjutab kogu närvisüsteemi tööd.

Kaela ja selja olukorrast sõltub kogu organismi toimimine. Kaela piirkonna pinged võivad anda tunda ka peas, ülaseljas ja kätes. Üla- ja keskselja pinged võivad mõjutada siseorganeid ja ainevahetust. Soolestiku ja ja jalgade probleemide põhjuseks võib olla alaselja pinge.

Saame enda heaks ise palju ära teha, kui keha korrapäraselt kooskõlas hingamisega õigesti sirutame ja liigutame. Keskendudes hingamisele, oma keha tunnetamisele ja liikumisele jätame kõrvale harjumuslikud mõtted ja emotsioonid, mis pingeid tekitavad, lubame endal lõdvestuda ja tasapisi pingetest vabaneda. Energia seljas ja kehas hakkab paremini liikuma, meel muutub rahulikumaks, keskendunumaks ja tasakaalukamaks.

Olete kolmapäeviti kell 17.45-19.15 oodatud joogatundidesse, kus kõike eelpoolnimetatut teemegi. Tundi alustame keskendumisega ning lihtsate sirutus- ja lõdvestusharjutustega. Edasi liigume selga ja kogu keha tasakaalustavate ja tugevdavate harjutuste juurde. Joogatundide aluseks on kogu inimolemust tervikuna käsitlev kriya jooga õpetus inimese 5 tasandist ehk kehast (füüsiline, vitaalne e emotsionaalne, mentaalne, intellektuaalne ja vaimne) ning selle juurde kuuluvad harjutused (asanad), samuti joogateraapilised harjutused selja ja keha eri piirkondade mõjutamiseks.

Oodatud on kõik, tundides osalemiseks ei ole vaja eelnevat jooga-kogemust ega ka mingeid eeldusi. See on enda, oma keha ja selle piiride ja piirangute tundmaõppimise ja teadvustamise protsess, mille käigus saate valida harjutuste ja asendite variantide hulgast, mis hetkel kõige paremini sobivad või parajat väljakutset pakuvad.

Juhendab Marve Allik.

Olen joogat praktiseerinud alates 2004 aastast ja leian, et see on väga hea moodus oma keha ja hinge eest hoolitsemiseks.

2009-2010 aastal läbisin kriya hatha jooga juhendajate kursused ja sellest ajast olen juhendanud joogatunde. Alates 2018. aastast õpin T. Krishnamacharya õpetusel põhinevat joogateraapiat. Lisaks tegelen ka refleksoloogia ehk tsooniteraapiaga, mis on keha loomulikku tervenemist aktiveeriv teraapia ning vajaduse korral täiendab joogaharjutusi. Oma joogatundides kasutangi nii jooga kui refleksoloogia teadmisi.

Saame oma tervise ja heaolu heaks ise väga palju ära teha ja mul on hea meel teid selles aidata.

Täiendav info ja tundidesse registreerimine: marve.allik@gmail.com, tel +372 5392 6136

Loe lisa: www.ravum.ee

 Osaluspanus:   

  • 1 tund 15 eurot
  • 1 kalendrikuu 45 eurot

Tasuda saab sularahas kohapeal, sporditoetuste süsteemi SportID kaudu (Marve Allik – Jooga) või ülekandega kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”)

Tagasiside osalejatelt:

“Jooga aitas mul eneses tasakaalu saavutada, lihaseid tugevdada ja painduvust parandada.” (Irja)

***

 “Peale tundi tundsin ennast palju tegusama ja reipamana, kui muudel õhtutel, kui peale tööd kohe koju läksin. Energiat tuli juurde ja kevadeks olin unustanud ka alaselja pingevalud. Nii hea oli ennast venitada ja  pingutada ja vahel ka ületada.” (Maire)

***

 “Mulle meeldis joogatundide puhul see, et ükskõik kui vähe või palju osalejal paindlikkust või jõudu on, saab harjutusi teha just sellisel tasemel, mis osaleja võimetega sobib. Enda võimete piiril ja seda piiri iga korraga veidi kaugemale nihutades. Kui tulin tundi halvas tujus või väsinuna, siis tunni lõpus oli keha justkui värske energiaga täidetud ja meel rahulik.” (Taavi)

***

 “Väga hea võimalus koguda oskusi ja teadmisi selle kohta, kuidas õpetada keha ja vaimu puhkama igapäeva/tavaelu nn korralduslikest mõtetest. Kogeda tunnet, kui hetkeks on „pea tühi“ ja päeva jooksul kontoris kinni istutud lihased uuesti pikaks venitatud.” (Nele)

***

 “Minu jaoks on see üks kord nädalas joogatunnis käimine justkui iganädalane restart nii kehale kui vaimule. Pärast tundi on kerge ja hea enesetunne ning mõtetes rahulikum olemine. See tund aitab maha hüpata lõputust igapäevasest kiirustamisest ja rööprähklemisest. (Marje)

***

 “Esimesed märgatavad muutused olid rahulikum meel, parem enesetunne ning kindlam tunne oma viga saanud seljale. Hiljem märkasin, et ka vererohked ja ebaregulaarsed menstruatsioonid olid muutunud täiesti korrapäraseks ja normaalseks.

Kõige suurepärasem avastus eelmise suve lõpus oli muutus ses osas, et varasemalt ei saanud kunagi mitu nädalat olla võimlemata skolioosi ja kunagise selgroolülimurru tõttu, sest vastasel juhul kohe andis selg tugevalt tunda. Hoolimata suveperioodi vähesest võimlemisest, ei olnud seljal mitte midagi viga! Seda polnud alates selgroolülimurrust 12 aasta jooksul kordagi varem juhtunud ja see tunne ning teadmine oli suurepärane! Järelikult on selg nii palju tugevam tänu joogale. Soovitan soojalt kõikidele, eriti istuva tööga ja seljavaevustega inimestele!” (Mari)   

0
|6. november 2019|Kursused|0 Kommentaari |

Koolitussari „Õppiv lapsevanem“ ehk õpiõhtud lapsevanematele

opiohtud lastevanematele
  • Koolitaja
  • Kristi Arendi
  • Toimumise koht ja aeg
  • Endla 15

Koolitussari „Õppiv lapsevanem“ ehk õpiõhtud lapsevanematele

Kolmapäeviti kell 17.30 – 19.30 toimuvad Holistika Instituudis lapsevanematele suunatud õpiõhtud ehk koolitussari „Õppiv lapsevanem.“

Koolitussarja “Õppiv lapsevanem” eesmärk on olla lapsevanematele toeks lapse arenemise ja kasvatamisega seotud teemadel. Õppimisvõimalusi pakutakse erinevate tegevuste kaudu ja õpiõhtutel osalenud vanem tunneb end enesekindlamalt, tajub lapsi, maailma, teisi ja iseennast tõenäoliselt teistmoodi kui enne seda. Õppimine innustab teemasid ise sügavamalt edasi uurima ning katsetama.

Osalema on oodatud lapseootel, titade, väike- ja kooliealiste laste (vana)vanemad – kõik, keda huvitab inimese areng, tervis ja õppimine. Soovitatav on osaleda koolitussarja kõigil või enamikul koolitustel, sest õpiteemad on üksteisega seotud ning moodustavad terviku. Koolitusgrupi suurus on kuni 12 inimest.

Koolitaja Kristi Arendi pädevus on mitmekülgne: andragoogika magister, täiskasvanute koolitaja, lapsekandmise nõustaja (Dresdendi Trageschule), imetamisnõustaja (SIETi liige), meta-tervise konsultant, suhtlemistreeneriks õppija (väljaõpe läbitud). Lapsevanemaid on ta nõustanud ja koolitanud 2006. aastast. Enne seda praktiseeris ligi kümme aastat klienditeeninduse, personalijuhtimise ja koolituse alal.

Palun registreeri end koolitustele:  https://bit.ly/2ZIBOpm

2019. aasta sügisese koolitussarja õpiteemad ja koolituste ajad:

Koolitussarja kava:

1. K, 25.09 Lapsest areneb inimene – kas ja kuidas?

Sissejuhatus koolitussarja. Laps kui meeleorgan ja potentsiaalne inimene. Lapse vajadused ja tervikliku arengu eeldused. Lapsepõlve eetilised ja füsioloogilised mõjud. Vanema ja lapse suhe – tähtsaim side terveks eluks.

2. K, 2.10 Lähedus ja eetilised väärtused – lapse arengu võtmetegurid.

Lähedus on võtmetegur lapse füüsilises ja psüühilises arengus ning tervises. Esimesel eluaastal, mil laps areneb minutitega ja mil pannakse alus seotuse stiilile – suhtumisele endasse ja teistesse, emotsioonidele ja käitumisele. Lapsevanema eetika ja eetilised väärtused. Huviliste jaoks on kaasas nukk ja lapsekandmise abivahendid – kuidas neid valida ja turvaliselt kasutada.

3. K, 9.10 Lapse uni ja magamine – miks ta ei maga ja kuidas magab?

Imiku ja väikelapse uni ning magamine. Uni kui keerukalt reguleeritud korrapärane protsess. Une funktsioon organismis, unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas soodustada rahulikult uinumist ja kvaliteetset und?

4. K, 16.10 Naerunägu, nutulaul ja jonnipusa – aitäh, et mõistate!

Naer, nutt ja jonn – mis, milleks ja millal? Lapse emotsionaalne areng. Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Agressioon ja agressiivsus. Kuidas vanemana teadlikult ja turvaliselt käituda?

5. K, 30.10 Imetamise abc – teadlikult ja loomulikult.

Imetamise füsioloogia, mured ja rõõmud. Efektiivse imetamise eeldused ja takistused. Imetamine kui loomulik toitmisviis ja mitte ainult. Lapse toiduvajadus, näljamärgid, tissirallid ja -streigid. Rinna erinevad seisundid, vaevused, põhjused, lahendused ja leevendused.

6. K, 6.11 Lapsega suhtlemine – kaosest koosloomiseni.

Suhtlemine on suhete ja tervise alus, aitab vajadusi rahuldada. Vanema roll on osata suhelda last mõistes, mitte hukka mõistes ja olla lastele eeskujuks, et lapsel oleks turvaline kasvada ja olla hinnatud sõber ning mängukaaslane. Kuidas rääkida lapsega nii, et ta aru saaks? Kuidas end kehtestada, mitte lapsega manipuleerida?

7. K, 13.11 Mina olen mina – selgroog ja lihased.

Enesehinnang ja enesekindlus – mis ja milleks? Kas ja kuidas mõjutab enesehinnang tervist? Kuidas lapse enesehinnangu ja -kindluse kujunemist toetada?

8. K, 20.11 Lapse seksuaalne areng – loomulikult loomulikust.

Seksuaalsus on inimeseks olemise osa ja tihedalt seotud lapsepõlves kogetuga, mõjutab enesehinnangut ja tervist. Mida teada, tähele panna, kuidas lapsevanemana käituda?

9. K, 4.12 Ainulaadne laps – armastusväärne ja andekas!

Kes on armastusväärne ja kes on andekas? Võimed, anded, oskused. Intelligentsus, loovus ja pühendumus. Mida vanemana teada, tähele panna ja teha lapse andekuse väljendumisel?

10. K, 11.12 Lapsed nutikas maailmas – võta heaks või anna andeks?

Neti ja nuti, küber ja digi – laps, telefon, arvuti ja internet. Oht või võimalus? Vajadus või sõltuvus? Eeldus või kohustus? Foobia või meelerahu? Mida me teame, näeme ja tunneme ning mida ei tea, näe ega tunne.

Palun registreeri end:  https://bit.ly/2ZIBOpm

Ürituse info leiad ka Facebookisthttps://bit.ly/2YK1T6c

0
|6. november 2019|Kursused|0 Kommentaari |