Armastusega iseendale

20. apr. 2015 | Armastus, Artiklid, Psühholoogia, Tervis

Postituse autor: Marina Paula Eberth

Marina Eberth
Salasõna blogi

 

Kuuleme sageli, et kõigi meie probleemide lahendus on „armasta iseennast!” Tegelikult pole seda sulle kunagi õpetatud. Sa oled lihtsalt jälginud elu ja õppinud täpselt seda, mida elu on sulle armastusest näidanud. Vaadeldes elu enda ümber, oled näinud, kuidas inimesed armastavad ja kuulnud, mida nad armastusest arvavad. Juba lapsena oled teada saanud, et armastus toob valu ja kannatust, armastus on eneseohverdus, iseenda mahasalgamine, oma olemuse eitamine. Sa koged ka ise, et armastus on süütunne või siis see, kui paned teise end süüdi tundma. Sa lihtsalt satud ikka ja jälle olukordadesse, kus sina kannatad või siis paned teisi kannatama.

vesi_alateadvusProbleemide juured asuvad alateadvuses. Alateadvuse haldusalas on mälupank, kuhu salvestub looteeast alates kogu info läbielatu kohta. Seal on kõik mõtted ja arvamused, mida sa elu jooksul iseenda kohta kuulnud oled – su vanemad, sõbrad, õed-vennad, õpetajad, kolleegid, abikaasad ja kallimad on kõik sellesse panka midagi lisanud. Seal on ka kõik su enda mõtted, mis sa oled iseendast mõelnud. Seal on kõik su võrdlused teistega, arvamused ja hinnangud, mida oled endale andnud. Me oleme oma kasvukeskkonna peeglid ja alateadvusse talletatud info juhib meie otsustusi ja valikuid ilma, et me sellest endale aru anname. Sarnane tõmbab sarnast. Kui su kogemustepagasis on palju kannatust, toob alateadvusse salvestatud programm su ellu ikka ja jälle just sellise inimese, kes sind kannatama paneb ehkki teadvuse tasandil võid soovida hoopis midagi muud.

Kui sinu eluvaatlused ja -kogemused on tõestanud, et „armastus on see, kui ma end maha salgan ja kannatan”, siis mõjutab see su elu. Sellise teadmisega elades ei ole sul võimalik armastusest püsivalt rõõmu tunda. Pole mõtet teisi süüdistada – enamik inimesi, su vanemad kaasa arvatud, teeksid kõike paremini, suhtuksid sinusse paremini ja armastaksid sind rohkem, kui nad vaid oskaksid. Ja isegi, kui nad oskaksid, ei suuda nad kunagi sind päriselt õnnelikuks teha, kui su sees on üks põhjatult tühi koht – sul puudub armastus iseenda vastu. Kui iseenda armastamise koht su sees on tühi, siis oled sa teistest inimestest väga sõltuv ja iga tähelepanematus sinu suhtes lööb sinusse hingehaava. Sa ei saa teisi kontrollides oma ellu armastust tuua, sa ei saa teisi käsutada ega sundida neid end armastama just nii, nagu sulle sobib.

Rõõm 3Igal eluhetkel on su käes võimalus teha otsus seda olukorda muuta, sest alateadvusse salvestatud programme on võimalik uue ja parema infoga üle kirjutada. Selleks tuleb minna kõigepealt nö rohujuure tasandile – iseenda armastamise juurde. Sa saad iseennast armastada ja anda iseendale kõike seda, mida sa teistelt ootad. Kui sa iseennast armastad, siis on armastus sinu juures kodus kogu aeg ja sa ei pea seda mööda ilma taga otsima ega teiste käest lunima, et end hästi tunda. Sa tunned end hästi kogu aeg ja see vabastab sind klammerdumisest ja muudab sõltumatuks. Armastades iseennast, oled sa tugev ja nõnda rikas, et armastuse kerjamise asemel hoopis jagad seda. Siis on sinus väge, et teisi toetada ja neist hoolida.

Miks iseenda armastamise juurde jõudmine siiski nii keeruline on? Võib-olla oled sa selles suunas ehk püüdnud isegi midagi ette võtta – ostnud uusi rõivaid, pannud kinni massaaži aja, käinud trennis? Iga tegevus, mis teeb su kehale head, on kulda väärt. Oled ehk õppinud endale peegli ees kordama: „Ma armastan ennast. Ma armastan ennast,“ kuid ka see ei pruugi aidata iseenda armastamisele lähemale. Miks? Sest armastus on TUNNE. Sa võid õppida iseendast häid mõtteid mõtlema, aga kui tunne mõtteid ei toeta, pole see veel armastus. Kõigil mõtetel on rohkem manifesteerivat jõudu, kui nende taustaks on püsiv positiivne emotsioon – ehe ja siiras armastus iseenda vastu.

Südame Matemaatika Instituudi teadlased soovitavad armastustunde esilemanamiseks kasutada lihtsat tehnikat, mille tõhusust nende teaduslikud uurimused on tõestanud. See tehnika toob tasakaalu ja rahu hinge, alandab stressitaset ning tervendab keha.

Kuidas seda tehakse? Kui su elus on (või on olnud) keegi, keda sa armastad, siis mõtle selle inimesele, kujutle teda võimalikult elavalt. Nüüd keskendu tundele, mida sa tema vastu tunned, mine selle tunde sisse. Kui see õnnis, hea, õnnelik, soe, turvaline tunne on su sees olemas, siis suuna see tunne iseendale. See hetk võib osutuda raskeks, kui sa pole harjunud avali südamega vastu võtma. Kujutluses oled sa nii selle tunde andja kui ka vastuvõtja ja sul tuleb olla avatud, et see õnnestuks. Just nimelt avatud südamega elamine on paljudele komistuskiviks. Kannatusterikas armastus õpetab meid oma südant lukus hoidma, kuid kui süda on enesekaitseks lukus, ei saa ka armastus sinna sisse. Sellest kohast ülesaamiseks tuleb sul otsustada oma süda lahti teha, esialgu ainult iseendale. Kui sa oled sel moel oma hingehaavu tervendanud, siis on sul piisavalt armastuse väge, et julgeda oma südant ka teistele lahti hoida.

Harjuta! Harjutamine teeb iseenda armastamise meistriks. Hea tunne, mida sa selle tehnika harjutamisest saad, võib tekitada sõltuvust – sa tahad seda ikka ja jälle uuesti proovida. Iseenda armastamine on aga maailma parim sõltuvus, selline, mis teeb sind tegelikult teistest sõltumatuks. Kui see tunne on su igapäevane saatja, siis on elu jäme ots su enda käes ja sa kujundad seda ise. Kui armastad iseennast, siis avastad, et tahad ja oskad ka teisi armastada.

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga