Armastus = kannatus?!

17. nov. 2009 | Armastus, Psühholoogia, Suhtlemine, Video

Postituse autor: Holistika Instituut

Lektor: Kristiina Garancis

Armastust ei saa kinni hoida – kui me pihu kokku surume, siis lendab ta vabaduse suunas kui lind. Ometi püüame armastust isikliku omandina kohelda? Miks? Võib-olla arvame, et me pole armastust väärt? Et me peame selle välja teenima?

Armastus põhjustab kannatusi. Armastus ise ongi üks suur kannatamine. Filmides lõpeb tõeline armastus murtud südamega või kangelase surmaga. Armastus pole see tunne, mis kuuluks me igapäevasesse tolmusesse väiksesse ellu. Heidame oma uskumuste teada saamiseks pilgu kuulsatele armastajatele ja kurikuulsatele armastuslugudele maailmakirjanduses, poeetide ja kirjanike unistustest kokku pandud maailma.

Me võtame oma vanematelt, vanavanematelt ja kasvamiskeskkonnalt üle kõige põhilisema armastuse ja mehe-naise suhete kohta ning jätkame perekondlikku karmilist liini sedasama oma lastele edasi andes. Miks me käitume sageli oma partnerite ja lastega nagu programmeeritud robotid? Mõtleme ühtmoodi, aga tegutseme risti vastupidi? Oleme õnnetud, iseendaga pahuksis, sest reageerime sageli teisiti, kui oleksime tahtnud, otsekui mingi nähtamatu jõud sunniks meid seestpoolt? Miks me pidevalt vaidleme ja võitleme iseendaga? Tegelikult kakleme me nende uskumustega, mis on juurtega me alateadvuses. Võib olla meie esi-esi-esi-esi-esivanematelt alguse saanud.

Loengus uurime, kuidas alateadlikke energeetiliselt pärandatud mustreid ära tunda ja neid ümber programmeerida. Viskame pilgu põhjustele, mis sunnivad meid pidama igapäevast võimuvõitlust, teise inimese külge klammerduma, temaga manipuleerima, teda enda vajadusi nurka visates teenima või oma partnerit kontrollima ja haigettegevaid suhteid kramplikult hoidma. Vaatleme ebamugavaid raskeid suhteid, mille baasiks on armastuse ja emotsionaalse läheduse või toetuse puudumine lapsepõlves. Käsitleme armastuse sõltuvusi teisest inimesest, seksist, alkoholist, mängimisest, tööst. Teadvustame hirmu üksilduse ja emotsionaalse hülgamise ees. Lähisõltuvus põhjustab kannatusi, vaimset või ka füüsilist vägivalda.

Kuidas suurendada usaldust ja turvatunnet maailma ja armastuse vastu? Et armastus leiaks meid üles ja tuleks meie sisse elama isegi siis, kui me pole ideaalsed. Kuidas kutsuda see nii oluline tunne enda sisse koju ja teda hoida ja toita? Mil viisil oma vajadusi tunnistada, oma tahet maksma panna ja iseend iseendana hinnata?

Loengu praktiline pool aitab uurida enda peres eksisteerivaid mustreid ja nende teadvustamist.

*Salvestus kuulub 2009/2010 a väldanud populaarse „Armastuse ja teaduse“ loengusarja.

Vaata loengut:

Kristiina Garancis – “Armastus = kannatus?!”

 

Loe ka neid postitusi:

0 Kommentaari

Komenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga